Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hány államilag támogatott...

Hány államilag támogatott félévem marad? Hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Korábban elvégeztem egy fsz. képzést (ami 4 féléves), majd ezután egy 6 féléves alapszakot kezdtem el tanulni, amiből jelenleg a 4. félévet csinálom (végül pedig szeretném elkezdeni a MA-t is). Az lenne a kérdésem, hogy ezek után is államilag támogatott maradok, vagy pedig átraknak költségtérítésesre? Ugyanis a BA-ból még 2 félévem van, és eddig úgy tűnik, hogy be tudnám fejezni 6 félév alatt, ha továbbra is államin maradnék. Viszont tudom, hogy összesen 12 államilag támogatott félév van, valamint, hogy a BA-t államilag támogatottként legfeljebb 8 szemeszter alatt lehet elvégezni. De az, hogy sehol sem találok normális leírást, erre az esetre vonatkozóan, már nagyon aggaszt, mivel ez a 8 félév nemcsak a BA-n jött össze.

Előre is köszönet a válaszokért.


2013. jún. 9. 20:33
 1/4 eperke20 ***** válasza:
Kicsit zavarosan írtad le. Bsc-n 8 félév alatt kell maximum elvégezned a 6 félévest. A fsz nem tartozik ide, az külön 4 félév. Ha sikerül 6 félév alatt elvégezned, akkor még marad 2 az Msc-re. Ha nem így gondoltad, akkor bocsi.
2013. jún. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jól írja az első. Jelentkezhetsz állami Msc-re (ha 6 félév alatt befejezed az a Bsc-t). De már csak az első 2 félévet finanszírozza neked az állam, utána valószínűleg fizetned kell, mivel elfogy a 12 féléved.
2013. jún. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egy év mestert már fizetned kell, 12. félév után automatikusan átkerülsz fizetősre.
2013. jún. 10. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm mindhármótoknak. Elnézést, amiért egy kicsit zavarosra sikeredett a szitu leírása, de úgy gondoltam, hogy inkább leírok mindent, mert akkor hamarabb kapok egyértelmű választ.
2013. jún. 10. 10:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!