Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? Rontsam el emiatt a jövőmet? 19/L

Figyelt kérdés

az a bajom, hogy nagyon önbizalomhiányos vagyok, és lámpalázas, nem szeretek szerepelni..

viszont most pályát kéne választanom, és nagy gondban vagyok.

a szívem szerint gyerekekkel foglalkoznék, vagy szívesen lennék zongorista, vagy tanítanék táncot, vagy valami foglalkozást, szerveznék utakat, szívesen lennék idegenvezető is.. egyszóval egy olyan munkára vágyom, ahol nem vagyok eldugva a világ elől, egy irodában, monoton munkával, hanem ahol valamennyire azért középpontban lehetek, irányíthatok.. csak hogy ezt az önbizalomhiányom miatt lehetetlennek tartom, és nem merek belevágni egyikbe sem. Így egy olyan munkát fogok választani valószínűleg, amihez nem kell szerepelni, ahol magamban dolgozhatok, valami tervezői, irodai munka, nem tudom..

viszont így úgy érzem veszni hagyom az álmaimat.. és ez annyira de annyira rossz érzés, hogy tehetetlen vagyok, nem tudom mit tegyek :( van valami ötletetek?


2013. jún. 2. 20:43
 1/3 anonim ***** válasza:
A szereplés tanulható, a gátlások önképzéssel és gyakorlással leküzdhetők. Ez nincs egy súlycsoportban az álmaiddal.
2013. jún. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Bizony, első jól írja. Én középiskolában szótlan voltam állandóan, önbizalomhiányos, ha valaki beszólt, vissza szólni nem mertem, féltem egy feleléstől, féltem az énekórákon stb. Egyetemen jogot tanulok, sokszor tartok kiselőadást, az elején nehéz volt, a hangom akadt el, remegett, azon gondolkodtam ki mit gondol rólam, aztán folyamatosan fejlődtem, és megtanultam "szerepelni". Erő kell hozzá, kitartás, az álmaidat szerintem semmiképpen se hagyd.
2013. jún. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
szerintem foglalkozhatnál gyerekekkel. a világ legjobb melója. előttük nem éreznéd hogy lámpalázas vagy. alapvetően szerintem azok előtt érzed azt akik tanáraid, okos osztálytársaid tudják hogy mit mondasz és emiatt veszélyeszve érzed magad. viszont a gyerekek előtt ki tudsz nyílni. igazán önmagad lehetsz. egy másik világba csöppensz körülöttük. taníthatnál akár zongorát is.
2013. jún. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!