Állami- vagy alapítványi gimnázium? Állami kb.35 fő, alapítványi 20 fő alatt.
A megoldás azon is múlik, hogy mennyire számít neked a pénz. Ha csak nyögve, nagy gonddal tudnád kifizetni, egyértelmű, hogy nem érdemes gondolkodni a fizetősön. Mondjuk ma már az államin is néha olyan összegeket kell befizetni, hogy nem kis gondot jelenthet az is a családnak.
Függ attól is, hogy milyenek a tanárok, mennyire bírja az adott diák a nyüzsit óra közben, tud-e figyelni.
A mi osztályunk 39 fős volt, és sok izgőmozgó volt benne, de lehetett figyelni annak, aki akart és szerintem elég jó volt a képzés színvonala is. Pedagógusként később foglalkoztam olyan diákokkal is, akik kiscsoportos oktatásban részesültek (szintén fizetős), a szülő azért vitte oda a gyereket, mert "kicsit" szétszórt volt a csemete, de ez a problémája ugyan úgy megmaradt ennél a kisebb létszámnál is (24 fős osztály, 12 fős kiscsoportos órákkal). Szóval, ha csak az osztálylétszámot nézzük, nem biztos, hogy csak azért megéri.
Attól függ melyik mennyire jó.
Ismerek nagyon jó állami gimnáziumot és pocsék alapítványit. Nem az számít, hogy hányan vagytok az osztályban, hanem, hogy milyen a tanári kar. A gimiben már nem fogja a kezedet a tanító néni, igazából mindegy, hogy 20 vagy 40 gyereket tanít.
Köszönöm az eddigi válaszokat.
A fiamról van szó, aki félénkebb, szorongósabb típus. Nincs magatartásbeli problémája. Azért gondolkoztam el az alapítványin, mivel kevesebb fővel többet tud a tanár foglalkozni, kisebb létszámnál hátha jobban ki tud nyílni, kicsit több önbizalmat kap, ami nagy lökést jelentene a további életével kapcsolatban. De lehet, hogy nem jól gondolom, ezért várok tapasztalatokat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!