Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hova jelentkezzek, ha magyart...

Hova jelentkezzek, ha magyart szeretnék tanítani, MINT IDEGEN NYELV?

Figyelt kérdés
előre is köszi:)
2009. okt. 5. 21:11
 1/8 anonim válasza:
51%
egyetemre először, utána meg iskolába tanitani
2009. okt. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
de melyik egyetemre/fősulira?:D bocsánat, nem tudtam,hogy nem egyértelmű a kérdés:) amúgy köszi
2009. okt. 5. 21:18
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

Magyar szakra, olyan helyre ahol van magyar mint idegen nyelv szakirány.

Privát vélemény: szerintem a sima magyartanárival is megteheted ezt. Én magyarra járok, tanultam már pár idegen nyelvet, nem nehéz tanítani, mert mindig az alapokból indulunk ki. Ha nincs ilyen szakirányod, csak azt ne fogod tudni, hogyan építsd ki a nyelvtanokat. De vannak kimondottan külföldieknek készült magyar nyelvkönyvek, szóval a probléma meg is oldódott.

2009. okt. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
ELTE-n érdemes körülnézni, magyartanári végzettség kell
2009. okt. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
magyar szak, azon belül pedig hungarológiára kell szakosodnod
2009. okt. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
magyar szak--> hungarológia szakirány
2009. okt. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek
2009. okt. 8. 17:38
 8/8 anonim ***** válasza:

Az új Bologna-képzésben ez így működik (azért tudom, mert én is arra akarok menni):

1. Elvégzel egy 3 éves BA szakot, ami vagy magyar vagy bármilyen idegen nyelv (vagy ha ezek közül egyik sem, akkor szerzel egy felsőfokú nyelvvizsgát bármilyen nyelvből)

2. Felvételizel mesterszakra, ahol az első szakod az lesz, amit BA-n végeztél, a második pedig a magyar, mint idegen nyelv

2009. okt. 23. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!