Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fogorvos szak! Tényleg ne...

Fogorvos szak! Tényleg ne vágjak bele komoly tőke nélkül?

Figyelt kérdés
Egy kedves asszisztenssel beszélgettem, aki azt mondta, nem tanácsolja nekem a fogorvosi szakot, mert komoly tőke kell ahhoz, hogy diploma után saját rendelőt nyissak. Ezzel tisztában vagyok, de akkor se érdemes, ha sztk-s keretek közt is szívesen dolgoznék?Ahhoz is kell fizetni...? Vagy hogy is kezd egy friss diplomás fogorvos, aki nem fogorvos-dinasztia sarja?

2013. máj. 22. 19:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Természetesen ha a fogorvosi diplomával elhelyezkedsz dolgozni ahhoz nem kell tőke. Ha jó tanuló vagy vágj bele. Max magánrendelést nem tudsz egyből folytatni, bár felszerelést lehet bérelni, nem mindenki kezdi úgy a fogorvosi pályát hogy egyből van (magán)rendelője és felszerelése több millióért.
2013. máj. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Dolgozhatsz SZTK-helyen is
2013. máj. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem egy fogorvos ismerősöm egy maszeknál dolgozik. Kifizeti a bérleti díjat (ami fogalmam sincs, hogy mennyi, de biztosan nem kevés), aztán utána már az ő zsebére megy az amit kifizetnek neki a páciensek/páciensei.
2013. jún. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
27%

Dolgozhatsz kezdetben a klinikán is, amihez nem kell nagy tőke. Az viszont igaz, hogy nagy pénzeket magánrendelésen lehet kaszálni.

Ami pedig az asszisztenseket, ápolókat, műtősnőket illeti, nagyon sok közülük irigy és frusztrált, és sokan közülük gyűlölik az orvosokat és az orvostanhallgatókat, tehát ne vegyél készpénznek mindent amit mondanak.

2013. szept. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát nekem nincs komoly tőkém, ahogy a csoporttársaim nagy részének sem, mégis belevágtam. Ha magánrendelőt akarsz nyitni, ahhoz úgy is le kell húznod pár évet, lehet gyűjtögetni, kölcsönt felvenni. Fogsz annyit keresni, hogy visszafizesd. Már persze, ha jó szakember vagy.
2013. szept. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!