Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha a transzhumanizmus érdekel,...

Ha a transzhumanizmus érdekel, akkor melyik egyetemet kéne választanom?

Figyelt kérdés

A transzhumanizmus érdekel, idegregeneráció, őssejtkutatás, gerontológia, nanotechnológia, farmatológia.

Szerintetek melyik egyetemet kéne választanom? Jövőre megyek egyetemre, 460-480 pontom lesz kb. bejelöltem:

SOTE-ÁOKt (általános orvos), ELTE Biológiát, PPKE- molekuláris bionikát és a SOTE-GYTK (gyógyszerészetit). Szerintetek melyik egyetemet kéne választanom? A későbbieket tekintve melyikkel van a legtöbb lehetőségem?

Köszönöm a segítséget. :)



2013. máj. 20. 16:01
 1/6 anonim válasza:
Hát, azért ennél még sokkal több a transzhumanizmus :D De mindegyik jelölésed derék, én inkább a molekuláris bionikát és a biológiát javasolnám. Utána orvos, utána gyógyszerészeti. De ne csak a transzhumanizmus miatt válassz. Azért egy ideológia se előzze meg a megélhetésedet.
2013. máj. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Vidéki egyetemet nem jelöltél-

Mondjuk a Semmelweis az jó (SE)

2013. máj. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem kifejezetten az ideológián van a hangsúly, sokkal inkább az érdeklődési körömön amit lefed :) Leírtam a kérdés alá, hogy melyek ezek. :)
2013. máj. 21. 15:43
 4/6 anonim ***** válasza:
Az orvosival egészen biztosan tudsz majd ilyenekkel foglalkozni, csak kérdés, hogy ha ennyire a kutatási vonal érdekel, akkor érdemes-e minden nyűgjével együtt az orvosi hivatást választani, azért elég kemény motiváció kell hozzá, hogy azt végigcsinálja az ember. A bionikán is találkozhatsz idegrendszeri kutatásokkal, nanotechnológiával is, a többi nem annyira jellemző, viszont specifikus a tudás a kutatói pálya felé. A GYTK-n nem nagyon hiszem, hogy széles spektrumban találkozhatnál ilyen dolgokkal, de annyira nincs benne tapasztalatom, ahogy a biosszal sem (ott szintén az van, hogy a tudásanyagnak csak egy kis része az, ami téged érdekelhet). Úgy dönts, hogy vedd figyelembe, hogy melyik szakon éreznéd a legjobban magad.
2013. máj. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezért mentem énis bionikára. :)

Szerintem királyság... és simán vannak őssejtet TDK-k, enzimes, fehérjés, génszekvenálós... kedvencem amit egy lány csinált TDK (egyelőre csak kutatás), elég komoly idegi elektróda, amivel gyógyszert is be lehet juttatni illetve figyelni az adott területet. Ultrahangos terápiás kutatások is egyedülállóak itt (PPKE ITK)

Én majd feltehetőleg infobionikán szeretnék végezni, ott is a protézises rész érdekel. A baj az, hogy elég sok minden érdekel, így még nem tudom a jövőt. Majd kialakul.

Szerintem ha ilyen az érdeklődésed, és pl nem akarsz 7 évig szívni az orvosin, akkor jó helyre jelentkezel. Orvosis lakótársam van, éshát messze ő tanul a legtöbbet, ráadásul most nem is lesz nyara szinte, mert már a kórházban fog dolgozni.

2013. máj. 24. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja meg a mikrofluidikát kihagytam, sokan foglalkoznak itt vele, és én annakelőtte hírből sem hallottam a témáról, pedig baromi érdekes! Keress rá hogy microfluidics vagy biomems stb.
2013. máj. 24. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!