Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Meglehet tanulni autodidakta...

Meglehet tanulni autodidakta hegedulni?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a zenet, nem jatszok egyetlen hangszeren se. A fuvosok nem nekem valok, zongorara nem tellik, igy maradt a hegedu, gitar es tarsai. Most a hegedu all hozzam a legkozelebb. Mit gondoltok, meglehet tanulni egyedul? Milyen konyvbol? Kotta olvasassal nem tudom hogy allok, mert regen tudtam, de persze elfelejtettem, de igy talan gyorsan belejonnek, hogy egyszer megvoltak az alapok.
2013. máj. 18. 13:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Művészetet nem lehet önállóan tanulni. A hegedű egyébként nagyon nehéz hangszer.
2013. máj. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

9 éve hegedülök, az első 1-2 évem valami borzalom volt, mennyit szenvedtem. Mondjuk én élveztem is, mert nagyon szeretem, zenei pályára készültem, aztán meggondoltam magamat; most csak simán járok zenesuliba és a népzenére mentem át inkább.

Kiválasztottad a legnehezebb (legalábbis az egyik legnehezebb) hangszert. :D

5 évig kínoztuk egymást a zongorával, aztán abbahagytam, egyszerűen nem nekem való, a bal kezem nem tud ráállni a hegedű után. Gitározni megtanultam magamtól (nem profi szint nyilván, de 1-2 számot elő tudok adni :D), furulyázni meg okarinázni is könnyű így már.

De ha hegedülni akarsz, javaslom, hogy iratkozz be zenesuliba. Én csak ajánlani tudom, bár amíg csak üres húrokat húzol az elején, meg a kötést, dinamikákat tanulod, marha unalmas tud lenni. Emlékszem, egy csomószor összegyűrtem a kottát és feldöntöttem a kottaálványt, úgy haragudtam. :D Mikor már fekvésváltást meg vibrátót is tanultam, akkor már sokkal jobb buli volt. :)

Bocsi, ha televágtam idegen szavakkal, de örülök, hogy valakinek kifejthettem kedvenc hangszerem iránti szeretetemet. :D

Ja és ha úgy döntesz, hogy elkezded, ne ugorj bele fejest, szóval nehogy megvegyél egy hegedűt. :D

16.L

2013. máj. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!