Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit gondoltok való nekem a...

Mit gondoltok való nekem a főiskola?

Figyelt kérdés
Kilencediktől tizedikig szinte mindenből kettes, hármas, négyes voltam. Nem buktam meg sose, soha ne tanultam szinte. Tizenegyedik osztályba belehúztam, de év végére abbahagytam a tanulást, 3,6 lett az átlagom. Tizenkettedikbe szinte full kettes lettem, mert családi problémáim támadtak. Most az érettségire nem tanultam, mindenből megvan az írásbeli, németből négyes, matekból hármas, irodalomból hármas, a törit mivel világéletemben utáltam, örülök, ha kettes lesz. Ezeket a jegyeket szóbelivel fel akarom javítani. Az osztályfőnököm azt mondta az évi tanulmányi eredményeim a képességemhez képest alacsonyak. Én is úgy érzem, hogy tudnék egy négyes-ötöst produkálni, ha tanulnék. Az egyik tanárom viszont állandóan beszól, hogy "még ő akar érettségizni". Tehát nem tart tehetségesnek. Az iq-m az egyik iq teszt szerint 99, a másik szerint 136. Javítsak az érettségin jövőre 2 tantárgyból ötösre vagy nem való nekem a főiskola?

2013. máj. 17. 15:18
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
A főiskolán is tanulni kell, még egy büfészakon is minimum elvárás, hogy bejárj órákra (ami neked ilyen szorgalommal nem biztos, hogy menne). Az érettségit egy majom is meg tudja írni kettesre (bocsánat, ha sértő), az ötöshöz sem kell egy nagy vaszisztdasz, tényleg csak általános műveltség. Az IQ-teszt nem tudom, hogy jön ide, de a javítás egy átlag embernél 1 év alatt simán sikerülne (igazából már az őszire is fel lehetne készülni), de amit leírtál az alapján még lehet, hogy rosszabat írnál. Itt már csak az a kérdés, hogy mihez akarsz kezdeni az életeddel - mert ez a tudás nem sok mindenre elég.
2013. máj. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%

Jó,nem olyan nagyon nehéz az érettségi, de

a reál tárgyakból (matek, kémia, fizika)

nem mindenkinek olyan könnyű a jelest elérni

2013. máj. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%

Mehetsz ősszel is újra érettségizni

(ha ahhoz van kedved)

2013. máj. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egy okj képzés alatt még, ha be tudom magamnak bizonyítani, hogy tudok kitűnő lenni, akkor megyen fősulira, igen mostmár biztos, hogy javítani fogok az érettségin.
2013. máj. 17. 17:08
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"Tizenegyedik osztályba belehúztam, de év végére abbahagytam a tanulást, 3,6 lett az átlagom."

Lehet hogy most belehúzol de mi lesz ha megint abba hagyod?

2013. máj. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
2 évnyi folyamatos belehúzás esetén már bízni fogok magamban. 2 év okj alatt folyamatosan kitűnő akarok lenni. Aztán meg már megszokom a szorgalmat.
2013. máj. 18. 15:04
 7/9 A kérdező kommentje:
A baj, csak az, hogy sose kellett megerőltetnem magam, mert eddig nem akartam fősulit, anyáéknak meg jók voltak a jegyeim, most meg hát...csak sikerül.
2013. máj. 18. 15:06
 8/9 anonim ***** válasza:
Értem, hát akkor sok sikert de azt ne feled hogy egy fősuli keményebb mint egy Okj. :)
2013. máj. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nahát, igen ez is benne van. xD
2013. máj. 18. 18:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!