Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy játéktervezőnek főként...

Egy játéktervezőnek főként milyen szakot kell elvégeznie?

Figyelt kérdés
Nem sok lehetőségem van jelen pillanatban iskolák terén, most egy gépészeti suliba járok, az informatikának is nagy szerepet adtak benne, de játékokat nem is nagyon látunk. Nos elég sok ötlet van a fejemben, hogy milyen játékokat lehetne csinálni, mi lehetne a története, mi adna remek élményt, stb. Főként a történetírás és az alapok érdekelnének, tehát, hogy, ha elkészítenék egy játékot, akkor én inkább a történetét festeném ki. Illetve, ha már meg van a történet, akkor a lehetőségeket is a kezembe kerüljenek, mekkora szabadság járul a játékhoz, mik a lehetőségek benne, pár példával, képességek, életfenntartás (ide az evés, ivás, alvás, stb értendő), harcok, csaták, háborúk, diplomácia, térképméret, valamint a stílus is érdekelne, sci-fi, történelmi, advanture, stb. Grafikai nézet nem annyira érdekel, bár azt is szeretném irányításom alá venni egy bizonyos szinten, tehát ha megvan egy jó történet, akkor ne egy 90es grafikát adjon a játék se. Konkrétan az érdekelne, ha egy ilyen céghez akarok kerülni, akkor milyen szakot/szakokat kell elvégeznem, illetve gépészeti szakkal mehetek valamire? Fősulin sokat gondolkodom, hogy néha mit érdemes, bár nem találok olyan szakot, ami játékokhoz kapcsolódna. Előre is köszönöm!
2013. máj. 3. 21:52
 1/6 anonim ***** válasza:
programtervező informatikus alaőpszak és ezután nem árt egy mesterképzés sem, mert alapszakkal szart sem tanulsz meg a programtervezésről, pláne nem a játéktervezésről. Mondjuk mesterszakkal sem fogsz nagyon. Gyakorlat kell hozzá, amit úgy kapsz csak, ha elmész és benyalod magad játéktervező cégekhez.
2013. máj. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Már nem azért, de a proginfónak nem sok köze van a fent leírtakhoz. Én proginfóra járok, és nem a játékok történetét kell megírni, hanem általában a megadott "történetet" kell megvalósítani (ergo leprogramozni).
2013. máj. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is oda járok, de 100, hogy nem tudod leprogramozni sem, annyira nagyvonalakban tanulunk mindent. Persze, egy igazán gagyi grafikájú játékot meg tudnék írni, de én már nem állítom, hogy ebből fogok meggazdagodni. Sokan elhisszük, hogy tele leszünk pénzzel, ha szétkockuljuk az egész napunkat, de csak a nagyon pro informatikus képes erre.
2013. máj. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
"Sokan elhisszük, hogy tele leszünk pénzzel, ha szétkockuljuk az egész napunkat" - Hát ha egész nap játékok (játszására!!!) pocsékolod az időd, akkor tény, hogy nem lesz belőled elég jó programozó.
2013. máj. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Másrészről nálunk ezt el is mondták: az egyetem csak egy felületes tudást ad. Utána csak rajtad múlik mihez kezdesz vele. Ennek épp ez a lényege, hogy saját magadnak kell elsajátítani ezeket a dolgokat. Ezért nehéz elvégezni, mert sok szorgalom kell hozzá.
2013. máj. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Soha nem játszom! Ha önszorgalomból, úm. autodidakta módon kellene tanulni, akkor felesleges lenne az alapképzés is.
2013. máj. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!