Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 29 felett elvégezni még egy...

29 felett elvégezni még egy egyetemet/főiskolát ellenérzést vált ki?

Figyelt kérdés
Az ismerőseim egytől egyig arról papolnak hogy 26 évesen már ciki ha az ember gyakornoknak jelentkezik egy állásra, mert már csak azért is ellenérzést fog kiváltani a kora és nem kapja meg az állást, plusz teljesen csak azt tartják valakinek aki már korán elkezdett dolgozni...ez mind szép és jó, de ezt a diszkriminálást nem tudom hova tenni, meg hogy ha beszélek a tanulási terveimről akkor is nyíltan éreztetik velem hogy 'ooops, hát már rég dolgoznod kellene mint a kisangyal'. Nem mindegy nekik? az az ő életük ez meg az enyém. Viszont ti hogy látjátok, tényleg hátrányban van az aki később jut mondjuk jogi diplomához? megjegyzem, nekem már van egy alapképzéses diplomám, és talán azt szeretném kiegészíteni egy másik területtel. Például tolmácshoz még jogi diploma.

2013. ápr. 23. 14:41
 1/5 A kérdező kommentje:
26 vagyok most, és talán 29/30 évesen kezdeném a jogit.
2013. ápr. 23. 14:44
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodtan kezd el, aztán azzal nem foglalkozz hogy mások mit mondanak. Van ismerősöm aki 38 évesen ment el gyakorlatra mert akkor végezte el az egyetemet, igaz ő munka mellett csinálta, de szerintem ez nem gond.
2013. ápr. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az ismerőseid gondolom kortársaid. Huszonévesen azt hiszik, hogy ott megáll a világ. Én a 40-es éveim elején vagyok most fejezem be idén az egyetemet. (első diploma) Nem gyakornoki pozíciókra pályázok, és nem is olyat ajánlanak. Hisz van munkatapasztalaton. Nekem mit mondtak volna a barátaid..hogy vége az életemnek..és én már csak középfokú végzettséggel dolgozhatok...az elkövetkező 25 évben. Ugyan..még nagyon időben vagy.
2013. ápr. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
:) köszönöm, én is így gondolom teljes mértékben.
2013. ápr. 23. 18:11
 5/5 anonim válasza:
100%

Szerintem egyetlen helyzetben ciki, ha az ember 26 évesen keres gyakornoki helyet vagy munkát: ha az előtte lévő 7-8 évben nem csinált semmit. Ha tanultál, dolgoztál, nincsenek nagy lyukak az önéletrajzodban, akkor nem hiszem, hogy pont egy gyakornoki helyre ne vennének fel (alacsonyabb fizetésért kapnak valakit, aki nem egy ijedt tinire emlékeztet, talpraesettebb, könnyebb beilleszteni egy "felnőttekből" álló csoportba és esetleg lehet vele hosszabb távon is számolni).


Tanulni meg sose késő. Én is 26 vagyok, most kezdem a sokadik szakomat, de nem ez lesz az utolsó, ha rajtam múlik.


Szerintem inkább bátorítani kellene mindenkit, hogy 25 fölött is bátran kezdjen valami újba, mert nem érdemes egy életre elkönyvelned magadat annyinak, amennyit 22-3-4-5 éves korodig elértél.

2013. ápr. 25. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!