Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen módszerekkel lehet...

Milyen módszerekkel lehet megtanulni kb.20-30 oldalt 2 hét alatt?

Figyelt kérdés
A napom fele is kiesik, mert ugye suliban ülök, és másra is kell tanulni.
2013. ápr. 20. 10:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát az egyáltalán nem sok.
2013. ápr. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Napi 3 órát csak erre áldozz, és akkor sikerülni fog. Tanulni külön módszer nincs, mint hogy net helyett tanulsz. Te tudod, hogyan tudsz a legkönnyebben tanulni.
2013. ápr. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Pl. ma du. leülsz és megtanulod az egészet. Felmondod hangosan magadnak, vagy valakinek. Utána minden nap elolvasod egyszer. Következő hétvégén leírod papírra fejből, hogy lásd, mennyire maradt meg. Ami esetleg nem megy megtanulod újra.

Történelem tételek amúgy?

2013. ápr. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen, ráadásul a nagy része elég "száraz" anyag.

Elég nehezen megy az ilyesmit megtanulni, és nem is kellett soha ekkora mennyiségű anyagot bemagolni (év végi vizsgák, ebben az évben először van töriből, az meg tipikusan a magolós tantárgy, szóval hiába tanultam a dolgozatokra, elfelejtettem..)

De ez a papírra vetős ötlet egész jó, köszönöm.

2013. ápr. 20. 10:59
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem meg a történelem tipikusan nem magolós tárgy. Aki úgy próbálja megtanulni annak annyi. Tudom, mert én is így látom a törit gimi óta. Azóta nem is voltam jó belőle. Jó, vannak évszámok, nevek, meg helyszínek amiket be kell nyalni, de ezt leszámítva mese. Az összefüggéseket meg a sztori lényegét kéne meglátni, ami egy rossz töritanár mellett egyáltalán nem könnyű. 20-30 oldal viszont tényleg nem sok. Magolni azért ne akard. 80-100 oldalnyi történelem anyagból vizsgáztam múltkor. Kb kétszer volt időm elolvasni az egészet. Azon túl a témakörökhöz kapcsolódó neveket jegyeztem csak meg és pár fontosabb eseményt. A többi rizsa. Engem egyáltalán nem érdekel a történelem, úgyhogy ha téged egy kicsit is, akkor 100% hogy menni fog:)
2013. ápr. 21. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Most a tartalmát vagy szóról szóra?

Hét végén megtanulod

2013. ápr. 21. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Pedig az tényleg nem sok!


Simán megtanulható még egy hétvége alatt is

2013. ápr. 21. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!