Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Közgazdászból tényleg nem...

Közgazdászból tényleg nem lesz mérnök?

Figyelt kérdés
Most végzek közgazdászként, de arra gondoltam, hogy mesterképzés helyett inkább valamilyen mérnöki bsc- re mennék, pl. építészmérnök, vagy hasonló. Sikerülhet az ilyesmi?
2013. ápr. 12. 19:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%
olyan bsc-re mész, amilyenre csak szeretnél. simán lehetsz építészmérnök is.
2013. ápr. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Bocsi, én fogalmaztam rosszul. Úgy értettem, hogy képességek alapján. Arra szokták mondani, hogy "mérnökből bármikor lehet közgazdász,de közgazdászból mérnök soha".
2013. ápr. 12. 20:32
 3/13 anonim ***** válasza:
34%
hülyeség. mindkettőnél nagy mennyiségű a matek, de egyikhez se kell komolyabb képesség.
2013. ápr. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
16%
Így van. Egyik ismerősöm közgazdászként végzett, aztán elment gyógyszerész képzésre. A mérnökinél egyébként vannak sokkal nehezebb szakok is. A mérnöknek tanulóknak elég nagy a mellényük e szempontból. Nekem majdnem fizikából bukó, matekból hármas tanulók lettek gépészmérnökök.....
2013. ápr. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

meg kell nézni felvi.hu-n van-e átvétel közgazdász bsc-ről mérnöki msc-re, de sztem nincs


én műszaki menedzsernek tanulok, és logisztikai mérnök mesterre mentem volna, de megnéztem, és kreditvizsgálattal se lehet :/


legrosszabb esetbe írni kell az adott egyetem TO-jának, hogy te itt vagy, és oda mennél mesterre, ez lehet-e

2013. ápr. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%
4es! Mondj nekem egy villamosmérnöknél nehezebb képzést (bsc) Magyarországon. :))))
2013. ápr. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
49%
6-os: orvosi.
2013. ápr. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Erről beszélek...:)
2013. ápr. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem jó válasz az orvosi, hiszen az nem bsc, hanem osztatlan képzés :)
2013. ápr. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Aki a villamosmérnök helyett nehezebbet akart,annak mondok:fizika szak(bme-ttk).Ezt nem én találtam ki,de minden bme-s ezt mondja,hogy a ttk a legnehezebb.De felesleges a versenyzés,az nem von le a villamosmérnök szak értékéből,hogy van nála nehezebb.

Az offoláson kívül meg miért ne lehetne közgazdászból mérnök?Bár az nem valószínű,hogy műszaki msc-re mehetne vki közgázos bscvel,mert az alapok nagyon fontosak egy ilyen szaknál.De kedves Kérdező,miért nem mész mérnök bsc-re?A kettő együtt biztos hasznos,igazi műszaki menedzser lehet belőled,nem pedig sima semmire se jó bsc-s műszaki menedzser.Sok az olyan állás,ahova kéne gazdasági és műszaki tudás is,és azokat ha egy műszaki menedzser meg egy közgázos és egy műszaki bsc-vel rendelkező ember megpályázza,egyértelműen utóbbit fogja megkapni!

2013. jún. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!