Károli Gáspár Református Állam- és Jogtudományi Kar (KRE-ÁJK) indít jogi asszisztensi képzést. Erre szeretnék jelentkezni, tudok még?
Első kérdésedre, igen a KRE ÁJK 2009 óta indít ilyen képzést. Augusztusi pótfelvételi eljárásban csak 2011-ban volt meghirdetve ez a szak, többi évben nem hirdetett augusztusban a KRE ÁJK ilyen képzést.(költségtérítéses formában is lehet jelentkezni)Azt hogy idén lesz e meghirdetve pótfelvételin csak a felvételi ponthatár húzás után derül majd ki. (július közepe után)
Annyi a változás hogy 2013-tól már nem jogi asszisztens néven fut a szak, hanem csak ennyi lett a neve hogy "jogi felsőoktatási szakképzés".
Nézd ismeretlenül is mondom, ha időtöltésnek szánod a 2 évet akkor hajrá, vagy ha van tuti ismeretséged aki felvesz a jogi fsz. okj. papírral dolgozni. Ha simán el akarsz helyezkedni akkor ne erre a szakra menjél. Hidd el ilyen végzettséggel senkit sem keresnek. Nézz szét most az álláshirdetések között, érdeklődjél munkaügyi központba, bárhol, hogy van e rá igény.Garantálom hogy ezzel semmit sem fogsz kezdeni. Sajnos ez igaz a szociális és ifjúság segítő fsz-re is. Ha már tanulni akarsz és fizetnél is érte, akkor alapképzésre menj legalább. Ha ezek a terültek érdekelnek van rendes diplomás képzés is, amivel esélyed van munkát találni.
Köszönöm szépen, a választ, akkor majd július közepén körülnézek. Mindenképpen költségtérítéses szakképzésre jelentkeznék, mert már az első okj-s képzésemet ellőttem. Szeretném magam átképezni, lassan 3 éve semmit nem találok szakmámon belül/ nem jeleznek vissza. Valahogy úgy okoskodom, hogy azért a felsőfokú szakképzéssel talán többet el tudok érni. Nem igazán az a célom, hogy „menő jól fizető” állásom legyen, megelégszem akár egy ügyvéd/ jogász mellett egy titkárnői állással is, oda talán ezzel van esélyem, kicsit előnnyel indulhatok. Körülbelül fél éve nézegetem a különböző Okj-s szakképzéseket, és még ez a kettő ahol el tudnám képzelni a jövőt, feltéve, ha felvesznek/lesz állásom stb. Egy két éves képzést még kibír a családi kassza, de többet sajnos nem.
Egyébként bárhol keresgélek, szakképzések után, mindegyiknél azt írják, hogy bele se kezdjen az ember , ha csak nem az időt szeretné tölteni. Akkor miért vannak ezek egyáltalán? Melyik az amelyikkel egyáltalán lehet valami kezdeni utána. Jelenleg pultosként dolgozom egy sörözőben… katasztrófa.
Nos segítségre szorulsz úgy olvasom. A tanulói jogviszony amiben ez első okj képzésedet szerezted, az nem azonos a hallgatói jogviszonnyal.(Való igaz, hogy állam pénzén tanulói jogviszonyban egy szakképesítést tudsz megszerezni, de ennek semmi köze a felsőoktatásban tanulható képesítésekhez. Ne keverd össze, totál más törvény szabályozza stb.) Ez annyit tesz, hogy neked ha még sosem jártál felsőoktatási intézménybe államilag támogatottan (feltételezem) akkor 12 államilag támogatott félév jár. Azaz nem kell fizetned érte!! Nem terheli a családi kasszát, csak meg kell szerezned a szükséges pontszámot a felvételhez.
Kettő a szakválasztásod: hidd el, nem jó szakra mész!! felesleges papír. pl. a férjem ügyvéd, de rajta kívül is rengeted barátunk ismerősünk van ezen a pályán. Nem alkalmaznak ilyen papírral!! több oka van, de ha gondolod priviben leírom miért nem. Várj jövő évig és rendes államis helyre alapszakra menjél ha tanulni akarsz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!