Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek megéri a BGF-re...

Szerintetek megéri a BGF-re menni így? A többi lent.

Figyelt kérdés

Már 3 éve lassan egy informatikus szakközépbe járok, de nem is érdekel a szakma. Egyszerűen nem foglalkoztat ez a programozás stb.

Inkább szeretnék elmenni egy Menedzsment szakra a BGF-re, de félek hogy így az infós végzettségemmel nem tudom azt az alap közgét amit kéne.

Vagy egyáltalán kell oda a közgé tantárgy mert ugye lehet matekot meg nyelvet is választani.

Szerintetek megérné ? Ha nem akkor külföldre mennék, tanulni vagy dolgozni.



#külföld #BGF #menedzsmen
2013. ápr. 10. 20:52
 1/4 anonim ***** válasza:
59%
Én a helyedbe elfelejteném a link szakokat. Tudod egyáltalán mi az, hogy menedzsment? Diákok 90%-a bejelöli valamilyen úton-módon a menedzsment szakot úgy, hogy nem tudják mi az, de a filmekbe a nagy cégvezetők esetében hallották már a menedzsment szót. Valójában én jártam ilyen szakra. Lényegében egy olyan ismeretanyagot sóznak rád a tanárok, amiknek se eleje se vége. A tantárgyak neve is hasonlóan jól hangzik: "vállalatvezetési alapok, marketing alapjai, menedzsment". Na de kérem, ha megnézzük kik vezetik a nagy menő vállalatokat, meglepetésünkre nem diplomás emberek lesznek azok. Ők ugyanis nem tanultál meg vállalatvezetés alapjai c. órán, az ilyen hasznos levezetéseket, mint "csökkenő tőke => elbocsátás => növekvő munkanélküliség". A tantárgyak 90%-a haszontalan. Ha jót akarsz magadnak messze elkerülöd ezeket, mert amit ott tanulsz, azt 1 hónap alatt megtanulod egy könyvből.
2013. ápr. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tökéletesen egyetértek az elsővel! Érettségi után fogalmam sem volt mihez kezdjek magammal, bejelöltem a gazdálkodás menedzsment, mert az olyan jól hangzott. Halvány lila gőzöm sem volt mit takar a szak, csak néztem a tárgyakat hogy marketing, vállalatirányítás stb, hát akkor legyen ez. Elvégeztem, de gyűlöltem. A tárgyak felének semmi értelme sincs, kb. 5 tárgyat tudnék neked említeni a 3.5 éves képzés alatt aminek jelentősége is van (pl. pénzügy-számvitel). Természetesen én időben kapcsolatam és elkezdtem egy másik szakot emellett, na az a szak az igazán hozzám való, és az én irányom (jogot hallgatok).
2013. ápr. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Hát akkor nem lesz BGF, csak nem tudom hogy most így hova kéne menni, mit kezdjek az érettségi után..?! Vagy egyáltalán kéne-e egyetemre menni M.o-n ?!

2013. ápr. 10. 22:40
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha nincs konkrét elképzelésed, ha nincs olyan szak amivel kapcsolatban úgy érzed teljes szívvel tudnád csinálni, akkor én a helyedben kihagynék egy évet, ráállnék nagyon a nyelvekre, és kimennék külföldre dolgozni. Aztán jövőre jelentkezhetsz felsőoktatásba akár Magyarországon is- szerintem változhat még addig az oktatás helyzete. A BGF-en azt hiszem most csak fizetős szakok indulnak- abszolút felesleges pénzkidobás. Egy év múlva szerintem tisztábban fogsz látni, én is így voltam, míg látatlanban jelöltem meg a gazdálkodás menedzsmentet, rákövetkezendő éven már tökéletesen tudtam h jogásznak születtem és jogász akarok lenni.
2013. ápr. 11. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!