Grafikus: Kell érettségi?

Figyelt kérdés

Üdv!


Grafikusi szakmát szeretnék letenni, a kérdés az lenne, hogy államilag támogatotthoz kell az érettségi ? 11-es vagyok, még nincs szakmám és tudtommal az első szakma ingyen van. Tehát érettségi nélkül van esélyem erre ? Ha igen akkor hova érdemes beiratkozni ? Zuglói vagyok.



2013. ápr. 10. 12:32
 1/1 anonim válasza:

Természetesen szükséged van érettségire, mert ez egy felsőfokú szakképzést (vagy nem tudom, hogy hívják már, mert ebbe is belezavartak) Ahogy én tudom 22 éves korig az első szakmát valóban állja az állam. Viszont abban nem tudok segíteni, hogy hol érdemes alkalmazott grafikusságot tanulni.

Egyszer jártam egy ilyen intézményben, ahol felnőtt képzéssel foglalkoznak és ki voltak rakva a leendő grafikusok "művei" és azt hittem, hogy elsírom magamat, mert olyan rosszat még nem láttam. Kb. olyan volt, mint azok a rajzok, amit rajz órán összehánytunk semmi előképzettséggel és elvileg ők ebből fognak megélni. Szóval ezek alapján azt mondanám, hogy ne bízz meg az ilyen mondva csinált nem tudom milyen érettségizettek szakképzőiben. Inkább keres egy jó szakközepet vagy ha megteheted próbáld meg az egyetemi vizsgát, mert ott aztán tényleg minőségi képzést kapnál, csak nagyon nagy a rosta.

2013. ápr. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!