Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakma vagy egyetemi...

Milyen szakma vagy egyetemi szak való ilyennek?

Figyelt kérdés

Tehetséges voltam a rajzolásban, de kiskorom óta nem volt és nincs türelmem ezzel foglalkozni. Így mostmár nem emelkedem ki.

De szépérzékem talán van. Unalmamban az iskolában, de néha itthon is nonfiguratív csigás mintákat rajzolok, vagy épp oldalnézeti szárral-felülnézeti virággal "ovis" virágokat. Hobbim a fotózás, és néha születik is ahogy Ősöm mondaná: értékes(ebb) képem.

De ezzel a ""művészettel"" csupán a szép megmutatása a célom pl. a természet szépsége, vagy városok szépsége; a lelki tartalmak kifejezése nem érdekel.

Szeretem a természetet. És valahogy egyre jobban. Régen csak jól esett a közelsége, most pedig már benne lenni szeretek, és előfordul már, hogy leköt egy-egy természetfilm.

Érdekel a városrendezés, városok széppé tétele. Elsősorban környezetvédelmi szempontból, tehát pl. minél több fa és park legyen. Fasorokat rendre odaképzelek helyekre, ahol nincsenek.

Érdekelt a tömegközlekedés, és valamennyire máig is. Használható belső járműterek, elsősorban.

Szeretem a biológiát, elsősorban a szöveteket, szervek működését növényben-állatban-emberben. A fajok nem érdekelnek, tehát a rendszertan-fajok rész nem a kedvencem.

Szerintem a nememhez képest van egy kis műszaki érzékem. Ha arról van szó, mi hogy működik, az nagyvonalakban érdekel, és kezelni is tudok egy műszaki cikket. Szerelni mondjuk nem szoktam. :D

Szeretek WORD-del bíbelődni. Pontosabban, ha Word-ös munkát adok ki a kezemből, akkor próbálom kulturálttá tenni. Érdekel egy picit a programozás illetve a weblapszerkesztés is, persze html-kódokkal. :D


A monotóniát nem bírom. Kicsit nehezen tanulok, így egy építészmérnök szintű dolog nem jön szóba.


Ezzel azt hiszem, összefoglaltam a dolgokat.


Igazából egyetemista lány vagyok, de már most izgat, hogy MSc-re merre tovább, vagy ha a szakom mellett OKJ-t végzek, akkor mit.

Érdekel, hogy mit ajánlanátok csak az érdeklődéseim alapján?


2013. ápr. 8. 17:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Így nehéz ajánlani, mert nagyon szerteágazó az érdeklődésed. Az a nehézség, hogy lehet, hogy ha valami érdekel most, akkor ha azt választod és jobban beleásod magad, akkor ott már kevésbé érdekes dolgokat fogsz látni. Én például OKTV-ztem fizikából és eléggé tehetséges voltam benne, de mégse mentem fizikusnak, mert tudom, hogy a fizika elvont területei nem érdekelnének.


Tehát az a kérdés, hogy ezek közül mi az, amit akkor se unnál meg, ha irdatlan sokat kéne vele foglalkoznod, és ha kevésbé csak a gyakorlatias részekhez kéne nyúlnod, hanem elvontabb területekkel is kéne foglalkoznod?

2013. ápr. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Pont ez az. :D


Ezért is futottam ilyen nesze minden fogd meg jól, persze a markodban nem marad semmi típusú szakba. :D

Most gondolkozhatok, hogy fenti érdeklődésekkel kapcsolatban egy OKJ, vagy ha már adott a szak, akkor jobban beleásom magam..


Meg érdekel, hogy valaki rátippel-e a fentiek alapján.

2013. ápr. 8. 18:23
 3/5 anonim ***** válasza:
Környezet mérnöknek tanulsz?
2013. ápr. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Miért kérdezed és miért nem egybe írtad?
2013. ápr. 11. 16:38
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogyan lehet kipróbálni azt, hogy mi az, amit hosszútávon is tudnék csinálni...

És igazából semmit se tudok :D

2013. ápr. 11. 16:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!