Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Továbbtanulás aszisztensi...

Továbbtanulás aszisztensi vagy színvonalasabb pálya?

Figyelt kérdés

Gyógyszerészetre szeretnék menni, de valamiért egyre jobban demotiválódok. Kell készülni rá sokat, itthon meg nem értik meg mindezt. Idáig próbáltam maximálasam bővíteni a tudásom, de úgy érzem belefáradtam. Anyukámmal egyre rosszabb a kapcsolatom, nem akarja megérteni, hogy készülnöm kellene, sértésnek veszi, ha azt mondom, most nem tudok, mert tanulnom kell érettségire is + a felvételire is. Tehát miután ez a mondat elhangzik a számból minden nap, csak lelkiismeretfurdalásom van és ígyis úgyis ott kötök ki, hogy segítsek, mert hanem nem szól hozzám egy jó darabig. Nos úgy érzem belefáradtam kissé ebbe. Gondolkodtam, hogy esetleg egy gyógyszertári aszisztens felvételi menne biztosan vagy egy orvosi aszisztens. Marosvásárhelyen (erdélyi vagyok) van a MOGYE-n vannak ilyen karok, tehát szerintem nem OKJ-s szintű lenne(biztosan nem tudom, de egyetemen oktatják ugyebár, be kell járni órákra is).

Eleinte az volt a cél, hogy gyógyszerész legyek, gyógynövények tanulmányozásával, hatástanával foglalkozzak, de most elbizonytalanodtam. A másik fele a dolognak meg az, hogy mindenki kérdezi, hogy mit szeretnék tovább tanulni? És hát most mindenkiben az van, hogy gyógyszerészetre megyek. Mindemelett járok kémia korrepetálásra és nem akarnám, hogy kárba vesszennek a kifizetett órák sem.

Ha esetleg valamelyik aszisztensi pályát ajánlanátok akkor melyiket és miért? Mit tanácsolnátok nekem ?

Köszönöm szépen előre is, nagyon hasznos lenne egy tanács.


2013. márc. 30. 10:02
 1/2 A kérdező kommentje:

Ja és a képzések időtartama:

ált. orvosi aszisztens: 4 év

gyógysz. aszisztens: 3 év

gyógyszerész. 5 év mint mindenhol.

2013. márc. 30. 10:12
 2/2 anonim ***** válasza:
Nos a romániai iskolarendszert nem ismerem. Nálunk ezek az asszisztensi pályák okj szintűek. És a képzési idejük 1,5 vagy 2 év okj-s suliban. Felsőoktatásban ilyen képzés nincs, mert ez alacsonyabb szintű képzés. Ha nálatok ilyen a képzési rendszer, akkor sokkal érdemesebb a gyógyszerészetire menned. A kettő nem összehasonlítható hogy asszisztens vagy (nálunk nem túl sok fizetésér, telített pálya) vagy gyógyszerész vagy és egyetem után 300.ezertől fölfelé vannak állásajánlatok a gyógyszercégeknél. Szóval kitartás, próbáld megbeszélni anyukáddal a dolgot valahogy...ő se akarhatja hogy ne legyen karriered. (persze ehhez kell a nyelvtudás is)
2013. márc. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!