Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tényleg már csak 21 év alatt...

Tényleg már csak 21 év alatt ingyenes az első okj-s képzés?

Figyelt kérdés
Ma hallottam az egyik ismerősömtől,h más úgy járt,h átjelentkezett volna más szakra,mert a régi szakot félbehagyta.de elmúlt 21 éves ezért nem volt neki ingyenes.én eddig úgy tudtam,h 23 éves korig ingyenes az első okj.ismerősöm szerint most hozta be a kormány a 21 éves kort...szerintetek?nagyon fontos lenne,mert a jövőm múlna ezen,mert át szeretnék jelentkezni másik szakra,mert nekem se tetszik amire most járok,és most töltöttem be a 21-et,és most félek,h akkor a "kapuk" bezáródtak,és nem tudok már más ingyenes szakmára menni...21/L.

2013. márc. 12. 17:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Amíg nincs OKJ vizsgád (amit állami támogatással végeztél el, szóval ha van de te fizetted az nem számít, ja és a munkaügyi központon keresztül szerzett okj papír sem számít-ez nem tudom miért de külön kategória), akárhány éves vagy, neked az ingyenes, a különbség csak annyi, hogy 22 éves korodig csak nappali tagozatra mehetsz, míg ha afelett esti tagozatos leszel. Persze az ,,ingyenes" szó beugratós, mert általában van beiratkozási díj, vizsgadíj stb. de ezt iskolája válogatja.
2013. márc. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Utánanéztem, sajnos jól tájékoztattak. 22 életévedben csak a képzés utolsó évét kezdheted meg ingyen nappalin. Estin viszont ingyenes továbbra is az nincs korhoz kötve.
2013. márc. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
22, de mivel egy képzés általában 2 éves, így 20 évesen 21 évesen legkésőbb el kell kezdeni.
2013. márc. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondták,h 21 évesen már késő.Most akkor 21-től vagy 22-től fizetős már?De azt is hallottam,h hiába nincs még papírom a képzésemről amit elkezdtem,és nem fejeztem be,akkor is úgy veszik ha átmennék másik szakra mintha már lenne egy okj-m,és fizetni kell akkor is,mert úgy veszik mintha második szakomat akarnám elkezdeni,holott amit félbehagyok szak arról nincs papírom.Köszönöm a válaszokat! :D
2013. márc. 14. 21:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!