Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy készüljek fel érettségire?

Hogy készüljek fel érettségire?

Figyelt kérdés

Az utolsó évemet esti tagozaton kezdtem. Itthon vagyok tehát nem dolgozok, de az eddigi időmet lustálkodással töltöttem.

Amíg középiskolába jártam addig is éppen, hogy meg volt mindenből a kettes. A lényeg, hogy nem akarok egyetemre menni így elég, ha átmegyek mindenből kettessel érettségin. Kb. 2,5 hónapon van felkészülni a nulláról.

Gondlom ennyi idő bőven elég lesz a ketteshez, de ami jobban érdekelne az az angol.

Az angolt, azt rendesen szeretném tanulni mivel az kelleni fog a jövőben (szakácsnak megyek továbbtanulni).

Az érdekelne, hogy kb. mekkora szókincs kell a középszintű angol érettségihez, angol nyelvtan mely részeit érdemes megtanulni/átnézni érettségire (vagy inkább melyiket érdemes kihagyni, egy Oxford Angol nyelvtan tankönyvem van)?

Történelem írásbelire, hogy lehet felkészülni (esetleg van valamilyen internetes anyag)?

Magyarnak az írásbeli részéből csak a verselemzés aggaszt. Sosem gyakoroltuk a verselemzést. Milyen szabályok alapján kell egy verset elemezni (gondlom műfajonként eltérő motívumokat kell figyelembe venni, esetleg ehhez is valami segítség)?

Informatika lesz a választott tantárgy, de az menni fog, ill. a matekra pedig találtam segédanyagot az interneten.

Ill. minden segítséget szívesen várok ami eszetekbe jut.


Előre is köszönöm a segítséget!


19/F BOB



2013. febr. 14. 15:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Nálunk elég volt valamiket mondani töri és magyar érettségin, nem akartak senkit megbuktatni. Nem tudom Te milyen iskolába jársz. Mindenesetre a magyar és a töri jórésze puszta szövegértés.


Itt vannak a korábbi érettségi feladatok, válaszd ki a törit:

[link]


Angol szintente 1500 szó. A tiéd a B1-es szint, ezért oda 4500 szó kell. Habár nyilván nincs sok haszna tudnod ezt a számot, még akkor se, ha van egy top 3000-4500 szót tartalmazó szótárad. Legértelmesebb az lenne, ha végigvinnél egy angolul tanító könyvet, ami alapszintre tanít.


Magyarból két éve még lehetett választani novellaelemzést. Hát válaszd azt, ha a verselemzés nem tetszik.


Ha a korábbi érettségi feladatokat végigviszed (legalább a májusiakat), amit nem tudsz arra rákeresve a tankönyveidben/könyvtárban/google-ben, akkor sikerülni kéne a 4-esnek/5-ösnek. Mindenesetre oszd be jól az időd, mert különben azon kaphatod magad, hogy túl sokat kell egyszerre tanulnod, amihez ugyebár nem vagy hozzászokva.


501/B JAMES

2013. febr. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2013. febr. 16. 10:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!