Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetem, főiskola. Melyik a jobb?

William Costigan kérdése:

Egyetem, főiskola. Melyik a jobb?

Figyelt kérdés

Mondanátok véleményeket ezekről a karokról/szakokról/intézményekről, hogy kb miből áll főleg a tananyag, milyen nehéz, átfogó infót? Melyikkel jobb az elhelyezkedés? A mérnökinfóban mire lehet szakosodni ami jól keres? Magamról annyit, hogy kicsit a matektól tartok (:D), grafikához nagyon értek (ezt szeretném majd használni is az életbe), programozáshoz van némi tudásom (Pascal/CSS/HTML).


programtervező informatikus (ELTE-IK)

mérnökinformatikus (BME)

gazdaságinformatka (BGF)



2013. febr. 7. 15:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem infót tanulok, de BGF-en és a gazdinfo tanszék ismeretében (ami kb. felháborító) azt kell mondjam, h felejtsd el a BGF-es gazdinfót.
2013. febr. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
hm, kifejtenéd ezt bővebben?
2013. febr. 7. 19:56
 3/7 anonim ***** válasza:
írok privátot
2013. febr. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Először is olvasd el a szakleírásokat szerintem.


[link]

2013. febr. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
"üzleti szférában helyezkedhetnek el" szoksásos blabla. nekem tapasztalati vélemény kell. nem aláfestő hullikmajdazöldhasú rizsa.
2013. febr. 8. 14:03
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha grafikához értesz, akkor ezek nem a legjobb szakok számodra. Ha a matek aggaszt, akkor rossz hírem van :) Különben a némi programozási tudásból, amit leírtál az jön le, hogy semennyire nem tudsz (persze ez nem azt jelenti, hogy ne lehetne meg a jó beállítottságod hozzá). BME: kicsit gyakorlatiasabb, mint az ELTE, komolyan számonkérnek, sok a matek, ELTE: több az elmélet, régebben több volt a matek, most nem tudom mi a helyzet, BGF: a gazdinfó egy érdekes hibrid, olyan, mintha kivágnád a BME/ELTE alapkurzusainak a felét és betennél a helyükre mindenféle gazdasági tárgyat. Igazán a háromból én a BME-t ajánlanám, de csakis akkor, ha kitartó, jó absztakt és logikai érzékkel megáldott ember vagy.
2013. febr. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

@19:16


nem is az hogy aggaszt, csak attól félek hogy valamit nem nézek át kellőképpen és szembetalálom magam egy olyan kifejezéssel aminek nem tudok nekiállni :D a matek egyébként tetszik abból a szempontból hogy nem kell 3 millió oldalt magolni mint mondjuk egy ÁJK karon. és igen, jó logikai érzékkel megáldott ember vagyok. csak rá kell gyúrnom a matekra, gyakorolni kell. úgy gondolom. és köszönöm, ez egy valóban hasznos válasz volt! :)

2013. febr. 10. 20:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!