Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gépészmérnöknek, vagy villamos...

Gépészmérnöknek, vagy villamosmérnöknek tanuljak?

Figyelt kérdés

Nem tudok dönteni a kettő közül, bár ez inkább azért van, mert nem tudom, pontosan mit fogok tanulni az egyetemen, illetve mit fogok majd csinálni, amikor dolgozok. Nagyjából körvonalazódik, tájékozódok félreértés ne essék, de valami nem világos.


Ha nem tudok programozni, se áramkörökhöz sem értek, akkor ne menjek villamosmérnöknek?(Hallom ott szinte csak ez van, gimnáziumban meg nem tanultam ilyeneket)

Ha gépészmérnöknek megyek miben kell jónak lennem?(mert a gépelemek tervezése, szilárdság, statika stb ilyesmik nem mondanak sok mindent)


Érdekel a téma természetesen, csak az a bajom, hogy gimnáziumba járok, nem műszaki szakközépbe, és így nincs rálátásom a dolgokra.

Köszi előre is a választ remélem világos volt a fogalmazásom.:) 18f


2013. febr. 2. 13:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Természetesen amehetsz akkor is ha nem értesz az áramkörökhöz (max amennyit fizikából tanultátok), se a programozáshoz, mert ezt nyilván ott fogják megtanitani.

Ha gépészmérnöknek mész akkor főleg a matekban és fizikában kell jónak lenned, ha villamosmérnöknek ott meg szintén a matek, de kevesebb fizikával.

Az hogy mit fogsz csinálni nagyban függ attól, hogy milyen állást kapsz. Amúgy én majd gépészmérnökire akarok menni.

2013. febr. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Fizika és matematika kell mindkettőhöz alaphangon. Programozni a többség nem iskolában tanul meg, ugyanis Magyarországon ez (is) eléggé elfelejtődött (lásd Pascal).


A mérnök végződésű szakok többnyire tervezéssel foglalkoznak, de erről inkább a felvi.hu-n olvasgass.

2013. febr. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mehetsz de vért fogsz izzadni.
2013. febr. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én most villamosipari szakközépbe járok , de gépészmérnökire jelentkeztem. Igazából azt kéne eldöntened , hogy a fizikának melyik része érdekel (mert a metek kb. ugyan az mindkét szakon) az elektromosságtan vagy a mechanika. A kettő meglehetősen eltér egymástól. Gépészen sok szakrajz van , ezzel szemben villamosmérnökin szinte egyáltalán nincs , csak kapcsolási rajz. Saját tapasztalatom szerint a villamos dolgokat annyival nehezebb megérteni , hogy nem igazán tudod őket megfogni , csak elképzelni és sokat kell rajta szabadidőben agyalni meg utánaolvasni , hogy mi miért és hogy működik pl. Hogyan működik egy hangszóró , vagy hogyan lehet egy digitális kijelzőt vezérelni , vagy hogy miért vesz fel nagy indítási áramot egy motor. Ezeket igazán megfogni nem tudod csak elképzelni , kell hozzá egy kis idő míg megtanulod ezeket elképzelni , nekem most 4 év után kezd nagyjából letisztulni az egész és kezdem úgy érezni , hogy nagyjából meg tudom ezeket a jelenségeket magyarázni (pedig soha nem voltam rossz tanuló , végig 4-5 voltam) talán a gépészet annyival könnyebb , hogy ha ott azt mondják h itt egy tengely vagy tengelykapcsoló , vagy egy dugattyú akkor tudod kb. egyből h mit csinál meg h hogy néz ki. Nah persze ott is vannak biztos érdekes dolgok ha mélyebben belemész , meg a rajzon nagy hangsúly van. Én amiatt a gépész választottam , mert szeretném , hogy a gépészeti dolgokra is legyen rálátásom. Igazából más nem tudja helyetted eldönteni , hogy hova menj , válaszd azt , amelyiket közelebb érzed magadhoz.
2013. febr. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!