Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 17 éves vagyok. Felnőtt...

17 éves vagyok. Felnőtt vagyok már a dolgozáshoz?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok,jövöre leszek 18,szakközépiskolába járok 11-ediket hamarosan befejezem. Szeretném otthagyni az iskolát,és dolgozni tanulni. Lehetséges,hogy az érettségit még szeptemberben letegyem év elején és mehetek dolgozni? Úgy hallottam,hogy érettségi után nem tanköteles aki leérettségizett. Segítsetek!!
2008. jún. 3. 18:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Abban az esetben teheted meg, hogy előbb letedd az érettségit, ha megvan az összes választott tárgyadból a minimum két évi tanulás heti minimum két órában, és a kötelezőkből is az előírt. Ez azt jelenti, hogy pl. ha elsőben meg másodikban tanultál földrajzot heti két órában, akár már harmadikban elmehetsz előrehozott érettségi vizsgára. Megteheted ugyanezt bármelyik nyelvből is.

Azonban miután az fizikai képtelenség, hogy negyedik elején meglegyen a minimumóraszámod pl. matekból vagy töriből, így ezekből a tárgyakból nem mehetsz érettségizni.

Szeptemberben eleve nem is hirdetnek érettségit, csak október végén. Egyébként ha 1992. január elseje előtt születtél, akkor csak 16 éves korodig vagy tanköteles, azaz akár most év végén is otthagyhatod az iskolát, igaz, így nem lesz érettségid. Nem tudom, miért akarsz ilyen eszeveszetten dolgozni, de ez az egy év, ami hátravan, már nem sok. Nyugi!

2008. jún. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az előző válaszolóhoz még annyit tennék hozzá, hogy mehetsz matekból, töriből, magyarból stb. is érettségizni, de ahhoz nyáron osztályozó vizsgát kell tenned, amin bebizonyítod, hogy te már tudod a 12.-es anyagot. A részletekről az igazgatónál kell érdeklődnöd. De egyébként ez az egy év tényleg nem sok, az érettségi meg fontos.
2008. jún. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szia!

Látom elég régi a kérdés.

Miért nem fejezed be estin vagy levelezőn az iskolát? Nálunk ez annak idején mindenkinek adott volt. Egyébként én 14 éves koromtól is dolgoztam délutánonként és hétvégén. 17 éves voltam, amikor estin jártam a gimit és így teljes állásban tudtam dolgozni.A diplomát is munka és 2 gyerek mellett szereztem meg, úgyhogy a két dolog nem zárja ki egymást.

Hajrá!

2008. szept. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!