Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Járhatok két egyetemre egyszerre?

Járhatok két egyetemre egyszerre?

Figyelt kérdés
ha összejönne persze h mindkettőbe felvesznek. mert szeretnék a BME természettudományi szakára, matekra járni, de a BKF média ágazatai érdekelnek. megoldható lenne ez a kettő egyszerre? vagy ne akarjak túl sokat magamra vállalni? jól jönne egy-két tanács :)

2013. jan. 26. 19:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Meg lehet oldani, csak ugye duplán fognak számolódni az államilag támogatott féléveid. Egy felvételi eljárás során csak egy képzésre nyerhetsz felvételt, utána következőleg újra kell majd jelentkezni, a következő időszakban.

A BME sokkal jobbnak tűnik, de én azt hallottam hogy matek szakon nagyon sokat kell ám tanulni, főleg meg a BME-n jó magas is a követelmény.

A BKF-ről csak annyit tudok hogy már évek óta csak fizetős szakok indulnak, de a képzés meg elég jó, sok kapcsolata van az iskolának.

Remélem tudtam kicsit segíteni. :)

2013. jan. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
igeen! köszönöm :) tehát akkor tulajdonképpen, ha felvesznek a BME-re ott kezdhetek szeptemberben. viszont a BKF-en meg csak februárban?
2013. jan. 26. 19:31
 3/13 anonim ***** válasza:
Hogy ha keresztfélévben indítják azt a szakot, akkor igen. :)
2013. jan. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
köszönöm, ez tényleg hasznos volt, azt hittem egyszerre lehet kettőt kezdeni :)
2013. jan. 26. 19:37
 5/13 anonim ***** válasza:

először is csináld végig az első évet a BME-n, aztán meglátod, milyen egy vizsgaidőszak, egy egyetemnek is elég felkészülni a vizsgáira, nemhogy kettőnek!!!

sajnos a vizsgaidőszak valóságáról senki se beszél

ha azt hiszed, hogy az érettségire nehéz felkészülni, akkor majd meglátod, milyen a vizsgaidőszak

ne haragudj, hogy ide ömlesztettem mindent, de már kezdek kicsit kiakadni a vizsgaidőszaktól, már lassan két hónapja be vagyok zárva négy fal közé és csak a könyveket bámolom

SEGÍTSÉG!!!!

2013. jan. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

gondolom, hogy nem a világ legkönnyebb dolga :/ majd meglátom mi lesz, lehet fel sem vesznek :/

de szorítok neked a vizsgákhoz!! :)

2013. jan. 26. 23:39
 7/13 anonim válasza:
3%
Nem! nincs ilyen lehetőség!! Fogadd el hogy nem fogsz járni egyetemre és kész!!!!!!
2014. febr. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Ja!.O és még elfelejtettem mondani ,hogy :"Hát téllkeg ne akarj sokat és egy vagy netán két tanácsot sem kapsz!!!!!!!!
2014. febr. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha már a BME igazán nem magas ponthatárait nehezen éred el, akkor szerintem felejtős az, hogy mellette még egy másik egyetemet is elvégez. Abba is gondolj bele, hogy kettes átbukdácsolni nem elég. Ha csak diplomád lesz, de semmi valós tudás mögötte, akkor még BME-s papírral se nagyon vesznek fel. Szerintem inkább munka mellett végezd el hobbiként a másikat vagy csak tartsad meg hobbinak (szabadiődban olvasgassál róla).


Amúgy én nem matek szakos vagyok, de eddig csak jó tapasztalatom volt a tanszékkel bár néha az elvárásaik is jó magasak.

2014. febr. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
hát ez igaziból már tök lényegtelen, teljesen más irányba fordultam, de azért köszi!
2014. febr. 1. 22:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!