Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Debrecenben van főiskola,...

Debrecenben van főiskola, vagy csak egyetemek?

Figyelt kérdés
2013. jan. 22. 22:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Debrecenben van a Debreceni egyetem, aminek elég sok karja van, ezek között van főiskolának megfelelő képzés is. Valamint a Kölcsey Ferenc Református Tanítóképző Főiskola és a Debreceni Református Hittudományi Egyetem.
2013. jan. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"ezek között van főiskolának megfelelő képzés is"

Már egy jó ideje nincs különbség egyetemi és főiskolai képzés között...

2013. jan. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Annyi a különbség hogy egyetemen van osztatlan és Msc képzés is, valamint doktori iskola.
2013. jan. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen (Msc főiskolán is van)
2013. jan. 23. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
29%
De, van különbség egyetemi és főiskolai képzés között, méhozzá a színvonalában. Persze, lehet egyenőségről papolni, meg átjárhatóságról, de aki gyengébb suliban végzi a BSc-t, majd egy erősebb suliba veszik fel MSc-re, hát eléggé megszenved vele. (Az egyenlőséget azok szokták ennyire propagálni, akik csak valami 270 pontos felvételivel jutottak be egy alacsony kategóriás intézménybe és be akarják bizonyítani, hogy van az olyan jó, mint a Corvinus:)
2013. jan. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem azért, de a főiskolai képzés egyáltalán nem biztos,h alacsonyabb színvonalú, mint az egyetemi. Pl. nálunk a BGF-en (ami ugye főiskola) akik nem tudnak végezni, azok a Debreceni Egyetemre jelentkeznek át, ahol kb röhögve megcsinálják.
2013. jan. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Látom, megjött a sok buta, gagyi főiskolára járó lepontozó troll :))))))))))))))

Lepontozhatsz, de ez nem változtat azon, hogy igazam van.

2013. jan. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem hiszem,h a BGf annyira gagyi lenne. De a válaszodból ítélve te vmi hiperszuper egyetemre jársz.
2013. jan. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Jártam az ELTE TTK-ra, van egy diplomám, nem elégséges minősítéssel. Most járok a BGF-re. Tudom mi a különbség a két iskola színvonala között. A BGF-en könnyedén, tizedannyi tanulással sikerülnek a vizsgáim. Tehát igen, tudom miről beszélek.

Egyébként a BGF az egész jó fősulik közé tartozik. De van egy csomó, ami tényleg csak diplomagyár. Bemegy az elején az érettségizett és a végén kijön diplomával és közel ugyanannyi tudással, mint amennyivel bement.

2013. jan. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!