Online matematika oktatás?

Figyelt kérdés

Milyen módszert tudtok ajánlani online matematika oktatásra?


Az addig rendben van, hogy skype, de mikor le akarok írni pl egy egyenletmegoldást, vagy deriválást, vagy bármi mást, azt hogyan tudnám megvalósítani?


Köszönöm



2013. jan. 19. 12:44
 1/5 anonim ***** válasza:
windows 7-en van egy olyan program hogy matematikai beviteli panel, oda le tudod rajzolni kézzel mondjuk egy egyenletet, azt a program felismeri és leírja gépi karakterekkel, nyomsz egy print screent és átköldöd a képet skypeon
2013. jan. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Például leírod TeX-ben, latex-hel lefordítod, ráeresztesz egy dvipng-t és elküldöd a kliensnek valahogy (Skype, Facebook, képmegosztó portálok: kepfeltoltes.hu, kepkezelo.com,…). Vagy megtanítod a kliensed lineárisan egyenleteket írni, ahogy matematikai programokban kell (például Maple, Mathematica (ennek van online verziója is www.wolframalpha.com ), Octave,…), ezek általában hasonlítanak a TeX-re, csak ugye jóval egyszerűbbek, mert „nem a külalak a lényeg”, ugye Skype-on is lehet beszélgetésközben írni egymásnak…


De ha tényleg rendesen tanultál matekot, akkor nem egészen értem, hogy miért problémás képleteket írnod számítógépen.

2013. jan. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötleteket.

#1 Sajnos nem win7-em van, így ez nem megoldható


#2 Köszönöm az ötletet. Viszont ezzel az a baj, hogy mire ezt a folyamatot végrehajtom...

És igen, rendesen tanultam matekot, s nem okoz problémát semmilyen matematikai jellegű probléma leírása a számítógépbe.


Amilyen megoldást igazából keresek, azt az iskolai matekórához tudnám hasonlítani. Diák ül, tanár a táblánál magyaráz, akár lépésről lépésre.

Tudom ez megoldható, ha előre elkészítem a feladat megoldását és ..., de ha ő hoz példát, akkor azt mire ez említett folyamatoddal véghezviszem, üresjáratért fizet a diák.

Hallottam, hogy a skype-nak van egy alkalmazása, ami tud ilyesmit, de nem tudom mi a neve.

Illetve ez megvalósítható lenne egy rajztáblával, mint amivel a "nagyok" készítenek pl animációkat?

2013. jan. 19. 14:05
 4/5 A kérdező kommentje:

Közben megtaláltam a megoldást :)


(de ha valakinek lenne még ötlete, szívesen fogadom)

2013. jan. 19. 16:06
 5/5 anonim válasza:
Próbáld ki Békési Beáta módszerét a matekmindenkinek.hu-n.Az egész általános és középiskolás matek anyag rajta van, és közben te is dolgozhatsz.Én rendkivül jónak tartom.
2013. jan. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!