Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek ilyen matekkal...

Szerintetek ilyen matekkal Nemzetközi gazdálkodásra menni a BGF-re? (Lent)

Figyelt kérdés
Középsuliban végig kettes vagyok matekból. Órákon nem is nagyon figyelek, otthon egyáltalán nem gyakorolok. Egyszer nagyon meguntam, hogy ilyen szarul állok és elkezdtem gyakorolni. A következő dogám hibátlan lett. Most kinéztem a Nemzetközi Gazdálkodás szakot mert nagyon érdekel a téma. Ha most érettségi előtt és majd nyáron is végig ráfekszem a matekra akkor el tudnám végezni ezt a szakot?

2013. jan. 16. 21:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem ezen a szakon vagyok, de a BGF-en és a középsulis matekhoz szinte semmi köze sincs az itteni matekhoz. Ha nehezebben megy akkor türelem, kitartás és még több idő kell.
2013. jan. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mivel nagyon érdekel a szak ( most is olvasom folyamatosan a gazdasági elemzéseket, itthon tanulgatom önszorgalomból a gazdaságtan alapjait pedig műszaki szakközépbe járok, de a műszaki pálya nekem nagyon nem tetszik unalmas) Mivel a gazdaság nagyon érdekel nagyon ráfeküdnék a matekra ha bekerülnék. Akkor azt mondod, hogy menne?
2013. jan. 16. 21:58
 3/10 anonim ***** válasza:

Van 2 félév matek. Első az analízis (deriválás, integrálás, határérték stb), BGF-en de sztem máshol is ez a szórótárgy, ezen hasalnak el mindig legtöbben. Ehhez nagyon sok idő kell, meg elég fejfájdító tud lenni,de nem lehetetlen megcsinálni.

A másik a valószínűségszámítás, az sokkal könnyebben emészthető, kis túlzással gyerekjáték az analízishez képest.

Persze ezeken kívül is kell számolni, de az "nem matek".

Szal teljesíthető sztem.

2013. jan. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi!
2013. jan. 16. 22:08
 5/10 anonim ***** válasza:
miért NG? vannak ennél komolyabb, és érdekesebb gazdasági képzések is (alk. közgé, gazdelemzés)
2013. jan. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ott azért már sokkal komolyabb matek van mint NG-n. És ha netán bejutok NG-re ott is elég szépen küzdenem kell majd.
2013. jan. 16. 23:20
 7/10 Angol korrepetálás válasza:
Nem attól lesz eg szak komolyabb drága kolléga, mert több a matek és "szárazabb", érdeklődési körtől függ az egész. Ha nem kamu főiskolára/egyetemre mész és nem kamu szakra (turizmus stb) akkor nem lesz gond.
2013. jan. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
BGF-et szeretném megpályázni. A nemzetközi gazdálkodás szakot. Középsuliban kettes vagyok matekból bár az hogy semmit nem foglalkoztam vele az nem kifejezés. Azért nem foglalkoztam vele, mert eddig más szakra készültem, olyanra ahol semmi matek nincs. Aztán egyre jobban kezdett érdekelni a gazdaság főként a globális (nemzetközi). Úgyhogy most elkezdtem már matekozni itthon az érettségi miatt, de szerintem nyáron sem állok le.
2013. jan. 18. 17:07
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem mellesleg anyámnak van egy bankfiók igazgató barátja. Tehát az úgynevezett kapcsolati tőke is megvan. Legalább is egy része.
2013. jan. 18. 17:11
 10/10 anonim válasza:
Szia! Én a Bgf-Külkerre járok NG-re, fontos kiemelnem, hogy a suli első napján a tájékoztatón elhangzik, hogy kellő szorgalom nélkül lehet egy matekból emelt szinten érettségiző is egyes, de szorgalommal, lehet egy kettes tanuló is 4-es 5-ös. Tehát a legfontosabb, hogy tanulni, tanulni, tanulni!!!! Ha bármi kérdésed van írj.
2013. jan. 29. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!