Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tanult már valaki szakácsnak?...

Tanult már valaki szakácsnak? Nehéz? Milyen?

Figyelt kérdés
Szeretnék szakácsnak tanulni, nehéz? vagy hogy van ez? :D
2013. jan. 7. 19:10
 1/2 bumbi02 ***** válasza:
100%

Ha szeretnél szakács lenni, mert szeretsz főzni, akkor nem nehéz. Akkor jó. Ha azért szeretnél szakács lenni, hogy sok pénzt keress, akkor nehéz.


Én magam 16 éves korom óta szeretek főzni, és ezért jött az ötlet, hogy szakács legyek. Megterhelő lenne napi 12-16 órákat úgy dolgozni, hogy nem szeretem azt, amit csinálok. Így is fárasztó testileg, de agyilag kevésbé veszem fel a fáradtságot.


Magát a szakmát nem a tanfolyamon fogod megtanulni, hanem a konyhában majd, munka közben. Tanfolyamon az alapok vannak csak. Ahhoz hogy jó szakács legyél, nem elég az, hogy tanfolyamon odafigyelsz, hanem mindig nyitottnak kell lenni a pluszokra. 19 éves vagyok, és nem csak a 40 éves tud nekem újakat mondani, de én is neki. Ha valamit nem tudunk, nem hagyjuk annyiba, hanem utána kell járni. Ha hallok a konyhán egy ételt, amiről nem tudom hogy készül, megkérdezem hogy készül. Ha hallok egy alapanyagot, amiről nem tudom miaz, megkérdezem. Vagy rákeresek interneten. Ha tudom hogy brie sajttal dolgozok, elolvasom hogy mi is az a brie sajt.


Ehhez az kell,hogy érdekeljen a főzés, és szeress főzni.


És ez mellé jön az, hogy külföldön nagyon jól lehet vele keresni, főleg mivel sok helyen a szállásodat és étkezésedet biztosítja a munkáltató. (ami sok más munkahelynél alapból több száz, vagy akár ezer euróba is kerül havonta) Így például egy szezonban, amit netto kapok, az ott is marad mind a zsebemben. 19 évesen netto 400 ezer forintot keresek. És ez még csak az alja a fizetésnek, ettől csal felfelé van. Csak az, akit nem érdekel a szakma, az nem jut el odáig, illetve nem fogja bírni a hajtást.

2013. jan. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Szia, bocsi hogy zavarlak.erdekelne amit irtal, amugy hol tanultad ki a szakmat?
2014. febr. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!