Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Földrajz szak szakirányai?

Földrajz szak szakirányai?

Figyelt kérdés
Az érdekelne hogy földeajz szakon milyen szakirányok vannak,illetve nagyon belemennek ebbe a fizikás meteorològiás dologba? Engem elsősorban az idegenforgalom és a gazdaságföldrajz érdekel. Van valahol erre lehetőségem? Sajnos sulik honlapján szakirányokrólnem nagyon tàjékoztatnak...
2013. jan. 2. 23:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Elsős földrajz szakos vagyok az ELTE TTK-n. Két félév után lehet szakirányt választani: tanár, terület és településfejlesztő, regionális elemző és környezetföldrajz szakirányok vannak itt, de más egyetemeken mások vannak (azt hiszem, Szegeden van valami turisztikai szakirány is).

Az első féléves tárgyak közt van meteorológia, fizikához kapcsolódó tárgy viszont szerencsére nincsen. Gazdaságföldrajz még nincs nekünk, az majd valamikor a magasabb évfolyamokon lesz.

2013. jan. 2. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

• Geoinformatika

• Földrajztanár

• Idegenforgalom

• Táj - és környezetföldrajz

• Terület - és településfejlesztés

2013. jan. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ès akkor ott nincs is idegenforgalom szakirány? Mmint az eltén. Van olyasmi ami kapcsolódik esetleg kicsit ehhez az irányhoz? Pl mit takarnak ezek a szakirányok, azt sem tudom ...pl területfejlesztés? Az a baj h szeged nem jöhet szóba mert veszprémi vagyok....kissé messze lenne..
2013. jan. 3. 13:45
 4/5 anonim ***** válasza:
ELTE-n nincs idegenforgalmi szakirány, ez biztos.
2013. jan. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Èrtem. Ès esetleg le tudnád írni mit takar a regionális elemző és a településfejlessztő?
2013. jan. 4. 14:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!