Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hol és mit tanuljak érettségi...

Hol és mit tanuljak érettségi után; OKJ-s képzés?

Figyelt kérdés

Üdv!


Tudom, hogy nekem kéne tudnom a választ a „Mi leszel, ha nagy leszel, már itt az idő, válassz, te kis hülye?!” kérdésre, de egyszerűen nem megy. Ötlete(i)m, vágya(i)m vannak, csak sajnos nem biztos, hogy meg lehetne őket valósítani. A megvalósítást arra értem, hogy el tudjak vele helyezkedni, legyen egy biztos állásom, és fizetésem.


Őszintén szólva, totál meg vagyok már zavarodva, és fellépett a sündisznó effektus, vagyis hagyjon mindenki békén a fent említett kérdéssel. De májusban érettségizek, és már eléggé a finisben vagyok a döntésben.


Tantárgyilag angolból és biológiából vagyok jó, bár utóbbiból nem annyira, de bioszból fogok érettségizni, mert szerintem azt jobban megbecsülik. Az összes többi tantárgyból is jók az eredményeim. Eddig minden évben megvolt a masszív hármas átlagom, ami nem tűnik olyan hű de jónak, viszont vannak négyeseim is, nem csak a lájtosabb tantárgyakból, mint pl. média.


A nyáron szeretnék nyelvvizsgázni is, angol középfokú, mert véleményem szerint ad egy kis biztonságérzetet, és néminemű megbecsülést, ha van az embernek egy (középfokú) nyelvvizsgája. Jó, ezzel mondjuk lehet, hogy páran ellenkeznének, meg hogy kitörölhetem vele.


Szeretek fotózni, és egy fotós ismerősöm szerint jó képeket is csinálok. Csak ugye, ehhez a szakmához pénz is kéne, vagy legalábbis egy jó gép (Samsung S760-as géppel „dolgozok”).


Szeretek olvasni, saját sztorikat is írok, és érdekel a könyves szakma.


Kicsit ömlesztettem a dolgokat, de bízom benne, hogy legalább egy kis útmutatást tud valaki adni. :)


Egyébként csak OKJ-s képzés jöhetne számításba, mert nem vagyok eleresztve anyagilag, se a szüleim. A nyáron dolgoztam, de az a pénz elment a sulis dolgokra.


Államilag támogatottra is mehetnék, már ha lenne majdan elég pontom, de ebben erősen kételkedem.


És egyébként OKJ-s képzéseket, iskolákat is ajánlhatnátok. A Minervát és a Számalkot "ismerem".


Amúgy minden ötletet szivesen fogadok, ami a témába vág.


Előre is köszönöm a válaszokat!


19/L



2012. dec. 29. 21:39
 1/2 anonim válasza:
Egy biztos! Sokat tudsz beszélni :) inkább szerintem az a fontos, hogy emberekkel akarsz-e foglalkozni vagy állatokkal inkább? Ez egy jó kiinduló pont szerintem...
2012. dec. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Pont hogy beszélni nem tudok sokat. :) Írásban mondjuk fosom a szót, néha, ahogy az ismerőseim mondják. Hajlamos vagyok mindent túlmagyarázni. Állatokkal nem igazán szeretnék foglalkozni, állatorvosnak nem lennék jó például. Szóval maradnak az emberek. :)
2012. dec. 29. 22:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!