Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tényleg igaz, hogy szeptembert...

Tényleg igaz, hogy szeptembertől csak főiskolákon, illetve egyetemeken indulhatnak felsőfokú szakképzések?

Figyelt kérdés
Én ezt olvastam is meg hallottam is másoktól, és nagyon remélem, hogy nem igaz. :S
2012. dec. 19. 20:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Én is így hallottam. Neked ez miért okoz ekkora szívfájdalmat amúgy?

Legalább színvonalasabb képzést kapsz, és a képzés végén kapott papír talán ér is majd valamit, ellentétben a mostanival.

2012. dec. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igazából azért mert én a webprogramozást vagy valamilyen média szakot szeretnék megjelölni és akármelyik fősulit vagy egyetemet néztem a költségtérítésesnél pld a webprogramozásra 140 pontot írtak, és könnyen lehet, hogy ott emiatt meg is szűnik az a szak, már sajnos láttam ilyet. A másik verzió pedig az az elmélet, hogy csak a 4-es, 5-ös tanulók juthassanak be egyetemekre, főiskolákra, ezt pld tegnapelőtt olvastam, és nem vagyok rossz tanuló, úgy 280 pontot számoltam össze, de az édes kevés lesz ha tényleg annyira megemelik, hogy a jók és a kitűnők juthassanak be.

Na meg sokan mentek fsz képzésre szakközép iskolákba és sokszor a gyakorlat hasznosabb volt mint egy főiskolás képzés.

2012. dec. 19. 20:52
 3/7 anonim ***** válasza:

Ember, úgy el vagy veszve, hogy el se hiszlek, hogy van neted.


A felsőfokú szakképzés az NEM főiskolai/egyetemi alapképzés. Hanem OKJ! Az sokkal rövidebb, és nagyjából semmi értelme. Ezeket mostantól nem mindenféle kamu magáncégek végzik, hanem főiskolák-egyetemek.


A főiskolai-egyetemi szakokat ez a változtatás semmilyen formában nem érinti. Az alacsony ponthatár miatt pedig nem szokás megszűntetni egy szakot -.-

2012. dec. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A 240 pont mint minimum pedig nem 4-es 5-ös és kitűnő tanulókat jelent, hanem kb. 3.5-ös átlagot. Ha ezt se tudod összeszedni, akkor igen, megérdemled, hogy fizetn ikelljen.
2012. dec. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Figyelj szerintem neked a szövegértéseddel van gond. Tudom mi az fsz képzés és sokkal többet ér mint a diploma... nem hallottam még, hogy fsz-t végző munkanélküliek rohangálnának az utcán... ellenben nagyon sok diplomás munkanélküli.

Másrészt lehet nem szokás megszüntetni szakot kevés pont miatt de mégis megteszik.

A 240 pontot meg nem arra értettem, hogy azok a 4-es és 5-ösök. Csak olvastam, hogy fel fogják emelni, így az a 240 minimum lehet, hogy 300 lesz vagy több és igen úgy tényleg csak a 4-es, 5-ös átlaggal rendelkezők jutnak be. De a 300-at csak tippeltem, az viszont tény, hogy fel lett vetve, hogy annyival fentebb akarják emelni a minimum ponthatárt, hogy 4-esnél rosszabbak ne jussanak be a felsőoktatásba, akár önköltségesre megy, akár államilag támogatottra.

Na meg nem azért akarok fizetni mert nem érem el a 240-t... mert írtam, hogy 280-290 pontot számoltam össze magamnak, hanem egyszerűen én nem fogom bevállalni, hogy ingyenes tanuljak, de utána x év múlva meg fizethetném vissza a sokszorosát annak a pénznek és ráadásul még röghöz is kötnek...

2012. dec. 19. 21:44
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"Tudom mi az fsz képzés és sokkal többet ér mint a diploma"


Ennél a pontnál feladtam.

2012. dec. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Na ezek miatt kéne, hogy a minimum ponthatár 300 legyen.
2012. dec. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!