Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha a BME ipari termék-és...

Ha a BME ipari termék-és formatervező mérnöki szakán szeretnék tovább tanulni, de nem vagyok túl erős fizikából, akkor nagyon nehéz lesz elvégeznem?

Figyelt kérdés
2012. dec. 18. 19:19
 1/3 A kérdező kommentje:
És mellesleg OE vagy BME?
2012. dec. 18. 19:22
 2/3 anonim ***** válasza:
Nos, az OE-ről tudok nyilatkozni, a fizika nekem a gyenge pontom, nem volt könnyű, de megcsináltam. (Nem követelnek lehetetlent.) Két fizika tárgy van. Meg lehet csinálni, csak tanulni kell, ha eddig ez a tárgy kimaradt.
2012. dec. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én elvégeztem a szakot, nem nehéz a fizika (bár én mindig is jó voltam), a mechanika a leghangsúlyosabb- van mechanikaóra, a gépszerkezettan is tele van mechanikával, az anyagtudománynak is sok köze van hozzá, az áramlástan és a hőtan talán a két legnehezebb, van elektronika és persze maga a fizika, de az nem nehéz.


Összességében valóban igaz hogy a gépészkaron a terméktervező a legkönnyebb, de ez főképp amiatt van, mert nálunk nagyon sok gyakorlati integrált tervezési óra van (összességében kb 60 kredit 5 év alatt), és itt tanulni nem nagyon kell, "csak" energiát befektetni és megtervezni az adott terméket, elkészíteni a dokumentációt. Maguk a gépész tárgyak régen a főiskolai/egyetemi gépészekkel közösen voltak, úgyhogy pont ugyanúgy kellett megfelelni- csak nekik több volt, nekünk meg vannak még a rajzos és menedzsment tárgyak. Ja és van egy mechanika-gépszerkezettan szigorlat is.


Összességében azt tudom mondani, hogy jobban jársz egy gépészmérnökivel, mert a terméktervező Msc-re tudsz felvételizni úgy is, ha gépész bsc-d van, és a munkáltatók sajnos egyáltalán nincsenek vele tisztában, hogy ez a szak létezik egyáltalán, illetve hogy mit tud.


[link]


Itt Marosfalvi akivel sokszor fogsz találkozni, ha a BME-re mész, elmagyarázza, hogy a képzés 60%-a gyakorlatilag gépész tananyag! ez azt jelenti, hogyha van egy terméktervezős Msc-d akkor 3 év csak természettudomány összességében, és ezt még növelni is tudod kb 70%-re, ha a műszaki tárgycsoport tárgyait végzed el. Emellett a gépészekkel ellentétben sokkal több CAD és géprajzot fogsz végezni (összesen 8 db integrált tervezési feladat van, ahol mindig kompletten ki kell dolgozni a műszaki dokumentációt, az integrált terméktervezés 8. nevű tárgy pedig már 15 kredit és elég komolyan veszik a tanárok, 1-2 kivétellel).


Alapvetően tényleg nem a legnehezebb szak a BME-n, de sokkal több van benne, mint gondolnád, de én mégis azt tanácsolnám, hogy gépészt bsc-t végezz el, aztán vedd fel utána az msc terméktervezőt, így mindkét jót megkapod, és a munkáltatók is sokkal jobban fognak szeretni.


Egyébként mielőtt erre a szakra jöttem volna, voltam 1 évet az építészen, és szerintem kb egyhülyeség a kettő, bár ott többet és szemetebbet kell rajzolni, de a tananyagok nem nehezebbek. Összességében egyiket se ajánlom a 2 közül, gépész/mechatronika/energetika többet ér mint egy terméktervező+építész diploma együtt.

2013. jan. 25. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!