Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nektek mi a véleményetek a...

Nektek mi a véleményetek a felsőoktatási keretszámok redukálásáról?

Figyelt kérdés
Szerintetek ennek milyen pozitív, illetve negatív következményei lesznek?

2012. dec. 13. 14:11
 1/4 anonim ***** válasza:
93%
Azzal egyetértek, hogy egy egyetemista ne járjon 8-10 évig egyetemre ingyen. A mostani rendszer olyan, hogy a legbutább is lediplomázik előbb-utóbb, csak max. több idejébe kerül, mert minden vizsgából van pót, pót-pót és még pót-pótabb. Én inkább az oktatást és a vizsgarendszert szigorítanám, nem a keretet, szóval aki jól tanul, mindenen átmegy elsőnek annak legyen ingyenes, akinek pótvizsga van, az meg már fizessen a következő szemesztertől, mert buta és lusta embereknek inkább ne legyen diplomájuk. Viszont legyen az országban sok okos ember, és ne csak a gazdagok közül kerülhessenek ezek ki!
2012. dec. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek elsővel, legalábbis nagyrészben biztos.

Rosszul esik, hogy én tanulok időben, átmegyek elsőre, és ugyanolyan elbánásban részesül az, aki csak a pótokon, pót-pótokon megy át. Persze KELL a második lehetőség, de egy idő után szankcionálni kellene a lustaságot.


Én még hoznék egy olyan szabályt, hogy minimum 280, de inkább 290 vagy 300 legyen a minimum pontszám, de semmiképp se 240.


A kamuszakokat nem fizetőssé tenném, mert akkor megy oda diákhitellel a delikvens majd elveszti a gatyáját. Megszüntetném a kamuszakokat. Mondjuk nem egy csapásra, és arra sincs ötletem, hogy akkor meg... hogyan.

De nem megoldás, hogy elmész egy jó nevű, jövőt ígérő szakra, majd kijössz azzal az érzéssel, hogy mindenről tanítottak, de nem tudsz semmit, munkád meg... nem lesz, max. egy pékségben hajnaltól árulsz, s kiderül, hogy kamuszakra jártál.

És nem egy ilyen szak van!!



Ahogy a Fidesz csinálja, a módja, a tempója... semmiképp se tetszik.

2012. dec. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom, hogy a kedves első válaszoló milyen karon/szakon tanul/tanult (csak nem BTK?:) ), de én tanulok mint az ökör (proginfón) és előfordul, hogy nem sikerül 1-1 tantárgy elsőre.

és a hallgatói szerződés pontosan ezt akarja szolgálni, hogy ne 8-10 év alatt végezz el egy szakot (bár nem értem h gondolod, mert az "előző" rendszerbe is csak 12 FÉLÉVET támogat az állam, utána fizetni kell a további félévekért). persze már a hallgatói szerződésnek is vannak olyan részei amelyek felháborítanak...

keretszám csökkentéssel pedig végképp nem értek egyet. sok egyetem így tönkre fog menni. oké, hogy jól kell tanulni, h államira kerülj, de ez már túlzás.

2012. dec. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Na igen. Azért az nevetséges, hogy nem sikerült a vizsga, és ottvan még 10 másik lehetőséged. Nevetségesen egyszerűen a magyar egyetemek.
2012. dec. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!