Történelem szakon melyik szakirányt érdemes választani?
Biztos van ilyen, de nem történelem szaknál. Ott ugyanis, ah tanárnak megy az illető, akkor iskolában mindenhez kell értenie, egyetemi előadóként meg úgyis az számít, mit kutat, nem az, hogy milyen szakirányt választott.
Ha esetleg múzeumba kerül az illető, akkor se hiszem ,hogy néznék a szakirányt, mert amihez értenie kell, abból fel tud készülni.
Nem tudok arról, van-e tanári szakirány; eddig aki tanár akart lenni, nem csinált szakiráűnyt, hanem helyettem inort.
Most felborult a rendszer. Ha van is tanári szakirány, akkor kb. 50 kredit. Na, most ha 180 kreditet megcsinálsz, akkor tűnhet fontosnak a szakirány, ami 50 kredit. Mesteszakkal együtt 300 kredit, ott szerintem a kutyát nem érdekli, alapaszakon mit csináltál, mesterszakon meg kizárt, hogy lenne tanári szakirány (hiszen a tanárokat eleve nem abban a rendszerben képzik).
Legbiztosabban tanárként lehet elhelyezkedni, legalább is, nekünk ezt mondták kb. tavaly ilyenkor, ezért mentem én is tanár MA-ra. Viszont most újra fogják szervezni a tanárképzést, visszaáll minden a régi 5 évesre, ezért már érettségi után el kell dönteni, hogy tanár vagy nem tanár.
Amúgy meg ha történelmen belül szerintem azt a szakirányt válaszd, ami érdekel, mert azt fogod kutatni mélyebben. Én mondjuk személy szerint a régészetet nem javaslom, mert az itt Magyarországon elég nehézkes, külföldre meg nagyon jónak kell lenni, hogy érvényesüljön az ember.
Akkor konkrétan 5 éves osztatlan képzés lenne? Másra is hatással lenne vagy csak tanárképzéseket állítják vissza?
Vagy megszűnne a Bsc-Msc és akkor rendes 5 éves képzés lenne?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!