Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti melyik képzést választanáto...

Ti melyik képzést választanátok a 3 közül és miért?

Figyelt kérdés

Pénzügyi szakügyintéző

Számviteli szakügyintéző

Vállalkozási ügyintéző


2012. nov. 22. 17:31
 1/6 anonim ***** válasza:
60%
Egyiket se mert annyi van az ilyen szakmájú emberekből, hogy Dunát lehetne velük rekeszteni..
2012. nov. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Hát én nem ajánlom neked ezeket, de ha minden képpen ezekből akarnál, akkor Számviteli
2012. nov. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Azért szeretném valamelyiket a 3 közül, mert a későbbiekben el szeretném végezni a mérlegképes könyvelő tanfolyamot és ahhoz szakirányú végzettség kell.


De nyitott vagyok, úgyhogy ha van olyan szak/ma, amit javasolnátok, akkor azt örömmel venném.

2012. nov. 22. 18:08
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem akarom lehurrogni az ötletedet, sőt, nagyon is figyelemre méltó, hogy tanulni szeretnél, de pénzügyi/számviteli dolgokból felesleges tanfolyamot elvégezni, mert olyat se vesznek fel dolgozni aki a Corvinuson végzett, ami pedig elég jó nevű iskola. :) Szóval én a helyedben inkább valami olyasmit keresnék, ami hiányszakma, például az ápolónő, vagy valami szociális gondozó, esetleg ifjúságsegítő, vagy ilyesmi. Persze ha neked ehhez van kedved, akkor ezt csináld, nem akarlak eltántorítani. Csak annyi, hogy beledöglesz mire munkát találsz, ha nincsenek megfelelő kapcsolataid. A 3 közül egyébként én inkább a vállalkozási ügyintézőt javasolnám, vagy a számviteli szakügyintézőt.
2012. nov. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.


Ha azt tanulhatnám ami érdekel, akkor a szociális asszisztenst vagy a pszichológiai asszisztens választanám. De egyrészt ezeket államilag támogatott formában nincs lehetőségem tanulni, másrészt félek, hogy nem tudnék elhelyezkedni ilyen végzettséggel.


Egyébként miért ajánlod inkább a vállalkozási vagy a számviteli ügyintézőt, mint a pénzügyi ügyintézőt?

2012. nov. 22. 20:22
 6/6 anonim ***** válasza:

Azért, mert nekem az összes ismerősöm, akik ilyesféle gazdasági szakmát tanultak, mind pénzügyi szakügyintézők, és mind munkanélküliek. Természetesen lehet hogy te találnál vele munkát, ha van megfelelő ismeretségi köröd, vagy van olyan vállalkozás a közeledben ahol alkalmaznának, de ahhoz nagyon kell nyalizni hogy felvegyenek ha csak tanfolyamon tanulod ezt a dolgot (bár említettem, aki egyetemen tanulja, az se jár jobban..)

Szerintem megérné megpróbálni azt is, amit tényleg szívből csinálnál, nézz utána a neten, hogy a környékeden melyikből keresnek többet. Ha szakügyintézőt keresnek többen, akkor azt tanuld, ha viszont látsz olyat ami kedvedre való akkor tanuld ki azt, és dolgozz abban a szakmában, mert szerintem nincs jobb dolog, mint úgy felkelni reggel, hogy arra a munkahelyre mész, ahova szerettél volna, és azt csinálod amit igazán szeretnél.:)

2012. nov. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!