Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemisták! Mi a véleményetek?

Egyetemisták! Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Most tavasszal érettségiző diák vagyok, és nem tudom eldönteni h mennyek e tovább egyetemre vagy maradjak technikusin (amely 2 éves). Az általánost szinte kitűnővel végeztem el. Most a gimnáziumban erős 4 tanuló vagyok. Emelt fizikán és matekon vagyok ezekből is 4,2-4,5 között teljesítek.

Sokat hallom h az egyetem más világ és nagyon nehéz.Még tanártól is, és ettől eléggé beijedtem. Valószínű h bekerülnék az egyetemre ( a tavalyi pontokat nézve,+nem egy nagyon erőset néztem ki) engem inkább az idegesít h ki bukok idő közben.

Nektek mi a véleményetek az egyetemi életről ill. a nehézségről?

(gépészmérnökire mennék tovább)



2012. okt. 26. 17:01
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Egyik egyetem sem olyan baromi nehéz, hogy kitartással és szorgalommal ne lehessen elvégezi egy átlagos képességű embernek.

De azért tanulj meg előtte helyesen írni.

("mennyek"....)

2012. okt. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is arra akarok majd menni. Egyik ismerősöm idén ment oda és folyton mondja hogy nagyon nagyon durva, de engem szerencsére nem tud eltántoritani :D Többen azon filóznak hogy félévkor abbahagyják.

Amúgy az hogy mennyi a ponthatár nem az egyetem "erősségétől" függ hanem a diákoktól akik oda jelentkeztek.

2012. okt. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%

Ne tántorítson el senki és semmi. Ha egyetemre akarsz menni és valóban érdekel ez a szakma, akkor csináld. Megfelelő szenvedéllyel mindenre képes az ember:)

Én gyógyszerészetire szeretnék bejutni, nagyon érdekel, a tantárgyak is vonzanak. Van egy orvosis és egy fogorvosis csaj, akik mintha le akarnának beszélni erről, mert hogy nehezebb mint az orvosi, és az orvosin is mennyien vannak akik évet ismételnek stb. Engem nem érdekelnek ezek a hozzászólások. Ha ezt akarom csinálni akkor meg is fogom tudni. Senki nem halt bele a tanulásba. A suli az egyetemhez képest szabadidő, de ha valóban érdekel a szak akkor nem is fogod észrevenni, hogy annyit kellene tanulni.

üdv. Egy ugyancsak 2013-ban érettségiző.

2012. okt. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Próbáld meg, és ha nem tetszik, abbahagyod, ennyi. Nem vesztesz vele semmit. Amúgy ha egyik szak nem tetszik, nem jelenti azt, hogy egyáltalán nem vagy egyetemre való. Talán csak rossz szakot választottál. Akkor meg simán át tudsz menni egy másik szakra.

A gépészmérnökiről nem tudok nyilatkozni, mert én bölcsész vagyok, de az száz, hogy többet érsz vele, mint a technikusi nemtommivel. És szerintem neked nem lesz nehéz, ha ilyen jók a jegyeid és láthatóan érdeklődsz a tanulás iránt.

2012. okt. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért ma már elég sokat lehet veszteni vele, ha vki nem fejezi be, mivel vissza kell fizetni
2012. okt. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!