Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy lehet valaki etika tanár?

Hogy lehet valaki etika tanár?

Figyelt kérdés
Hova kell mennie tanulni? milyen szakra? milyen érettségi kell hozzá?

2012. okt. 10. 17:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Az etika tanítására filozófia vagy etika tanári modul képesít. Ezek csak második szakképzésként választhatók. Tehát a legegyszerűbb, ha elmész valamilyen bölcsész szakra, és ott minorban tanulsz egy kis filozófiát, majd, tanárira felvételizel.
2012. okt. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Veszprémben a Pannon Egyetemen pl van BA-s etika szak. Mellé felveszel egy minort, pl. magyar. Aztán 3 év BA képzés után felvételizhetsz tanárképzésre, MA-n.
2012. okt. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem egészen tudom, az előző pontosan miről beszél: a Pannon egyetemen nincs etika szak, csak szabad bölcsészet etika szakiránnyal. Másrészt törvényileg rögzített, hogy az etika csak második szakképzés lehet. Első szakképzésnek viszont csak olyat lehet választani, amelyet alapszakon végeztél. Vagyis pl. egy angol minor nem volna elég ahhoz, hogy angol-etika tanár legyél.
2012. okt. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szóval akkor szabad bölcsészet kell hozzá?
2012. okt. 10. 18:27
 5/9 anonim ***** válasza:

Bocs, de ha kétszer is leírtam, hogy neked nem a főszakodon kell filozófiát tanulnod, és mégis az jön le, hogy szabad bölcsészetre kell menned, akkor inkább menj arra. Egyébként éppen az ellenkezőjét írtam le kétszer.


Ha filmelmélet szakirány van szabad bölcsészeten, akkor úgy lehet mozgókép- és médiaismeret - etikatanár. Csak éppen ezzel a párosítással aligha találsz teljes állást. Éppen azért írtam le, hogy főszakhoz valami általános műveltésgi terület volna javasolt.

2012. okt. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

mi a tököm az az etika??

komolyan kérdezem...

2012. okt. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha komolyan kérdeznéd, akkor kiírnál külön kérdést rá. Egyébként az ember gondolkodása, ítélete jó és rossz megkülönböztetéséről. Ha a gyerekeket megtanítják írni és olvasni, számolni, megmozgatjuk őket stb., tehát rengeteg készségüket fejlesztjük, akkor talán az erkölcsi érzék finomítására és kiművelésére is lehet szánni egy kevés időt.
2012. okt. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

kösz a választ, kaptál zöldet

ez akkor eléggé szubjektív és megfoghatatlan dolog

2012. okt. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Előttem jól leírták, még annyit, hogy most indítanak 60 órás "gyorstalpaló" etikatanári tanfolyamot pl. a Sapientián, de ide azok jelentkezhetnek, akik már tanárok. Ezt azért vezették be, mert a kormány kötelezővé teszi az etikaoktatást, és nincs rá elég tanár.
2012. okt. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!