Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 12. -es vagyok, és rájöttem,...

12. -es vagyok, és rájöttem, hogy semmit nem tudok a felvételi rendszerről. Hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Ne ajánljátok a Felvi.hu-t, sokat keresgéltem, de béna vagyok hozzá. Max. oldalt is csatoljatok hozzá, léci:) Ami számomra a legfontosabb, azzal tisztában vagyok, hogy működik, ez az, hogy duplán számítják két felvételi tantárgyamat. Így tervezem, de ez lutri, nem alapozhatom erre az egészet. Azt viszont nagyon nem értem, hogyan számítják ki a pontokat, ha beleszámít az érettségi, a 11. év végi és a 12. félévi eredményem. Hogy is van ez? Előre köszi a válaszokat!:)

2012. szept. 18. 15:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Pedig ezt pont megtalálod a felvin:D

Két féle pontszámítási lehetőség van.

Tanulmányi pontok (év végi jegyek (magyar, töri, matek, nyelv, választott) összegének a duplája /ez idáig max 100 pont/, plussz az érettségi százalékos eredményeinek átlaga /ez is max 100 pont/, plussz két érettségi eredmény (természetesen azé amelyik beszámítható)/ez max 200 pont/


Ez volt az egyik módszer. Példa erre:

11 év vége 12. év vége

Magyar:5 4

Matek: 3 3

Töri: 4 4

Angol: 5 5

Biosz: 4 4


Össz:(21*2)=42pont (20*2)=40pont

A kettő együtt: 82 pont


Érettségi eredmények:

Magyar: 75%

Töri: 69%

Angol: 82%

Matek: 56%

Biosz: 80%

Ezek átlaga: 72,4, tehát az iménti 82-höz ezt hozzáadjuk akkor már 154 pontnál járunk. Ehhez még hozzáadják két eredmény összegét, pl ha ahova jelentkezel jó a magyar meg a biosz, akkor 75+80=155 pont. Végeredmény: 154+155=304 pont


Ha az érettségi duplázást nézzük, akkor 75*2=150 + 80*2=160, tehát összesen 310 pont, vagyis több mint amennyi a tanulmányi pontokból összejönne. Ezen neked nem kell parázni, úgyis ők számolják ki, és azt a számítást veszik alapul, ahogy neked a legjobb a felvételi szempontjából.

Ezekre természetesen jöhetnek a többletpontok.

Szóval akármelyik pontszámítást vesszük, ha még nincs érettségid, akkor bizony lutri ez mindenhogyan, mert az érettségi akárhogy is, de bele fog számítani.

Arra alapozd az egészet, hogy baromira készülj az érettségire, legalább két tárgyra iszonyatosan. Lehetőleg arra a kettőre amit a leendő iskolád megkövetel a felvételhez:D

2012. szept. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azta! Köszönöm! Tényleg megértettem!:D
2012. szept. 23. 08:59
 3/6 anonim ***** válasza:
én is köszönöm szépen a választ a kérdezővel együtt! nekem is sokat segített.. (:
2012. szept. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyet elfelejtettem, most nézem. Ha több olyan érettségi eredményed is van, ami jó az adott szakra, akkor azt a kettőt számolják, amiből a legjobb eredményed van. Példának hoztam a magyart és a bioszt, ha oda ezen kívül még elfogadják az angolt is, akkor a duplázás így néz ki:

82+80=162 162*2=324 pont

Remélem ezzel nem kavartam most be:) Csak azért akartam elmondani, mert ahol felvételi tantárgy a magyar, ott általában megteszi a történelem is, meg az idegennyelv is.

Így látjátok majd a felvin a felvételi követelményeknél pl:

"magyar vagy történelem vagy idegennyelv (esetleg zárójelben felsorolva hogy melyek) vagy biológia. Kettőt kell választani."

Az a legideálisabb ha ennyi választási lehetőség van, valamelyikből csak születik jó érettségi eredmény:)

Amúgy tudjátok már, hogy hova szeretnétek menni?:)

2012. szept. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem, nem kavartál be:)

Még nem nagyon tudom, a Corvinus meg a BGF jött számításba, de ha mégse sikerülne összeszednem annyi pontot, akkor szeretnék építész mérnök lenni valamelyik egyetemen. De még nem zárom ki a bécsi egyetemet:)

2012. szept. 27. 21:12
 6/6 anonim ***** válasza:
én az ELTE-re szeretnék menni kommunikáció- és médiatudományra, mivel újságíró szeretnék lenni! (:
2012. szept. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!