Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha újraérettségizek, tudhatom...

Ha újraérettségizek, tudhatom valahonnan, milyen tételek lesznek, vagy mindent meg kell tanulni?

Figyelt kérdés
Még csak ma ötlött fel bennem a dolog, hogy jövőre újraérettségizek, nyelvvizsgázom, és aztán megpályázok valami álomszakot, mert idén sikerült olyan szakra felvételiznem, amiről rájöttem, hogy nem lelkesít eléggé már a gondolata se. Középiskolában (a legtöbb helyen legalábbis) ugye úgy van, hogy kiadnak 25 tételcímet, azt dolgozd ki, és érettségin abból húzol egyet. De ha újraérettségizek, már nem lesz megszokott tanár, megszokott suli, aminek minden évben kábé ugyanaz a tételsora. Hogy van ez a második menet alkalmával, tudja valaki? Ha meg ,,mindent" meg kell tanulni, mert nem tudok semmi konkrétat, mi az a ,,minden"?
2012. szept. 5. 21:38
 1/2 anonim ***** válasza:

emelt vagy középszinten mész újra?

mert ha emelt azt felejtsd el, hogy kapsz tételsort témaköröket kapsz amit felesleges boncolgatni meg szépíteni lefedik az egész anyagot ami aztjelenti, hogy MINDEN kell a könyvekből nincs olyan h kihagyunk valamit még pluszba is kell kutatni azis lehet.

ha középre mész akkor eldöntheted hol jelentkezel a voolt sulidban vagy egy másik idegen helyen, ha a volt sulidban akkor valszeg lesznek olyan rendesek, hogy megkapod a listát, ha nem akkor szintén csak témaköröket. én a volt sulimban jelentkeztem kémiából vártam is a tételsort de csak témaköröket kaptam aztán szóbeli előtt kb. kéthéttel megkaptuk a rendes tételeket :D mondjuk akk már mindegy volt mert nemmentem el..... de azért rendes dolog volt

ha idegen suliba mész akkor nincs más nem kell kertelni meg kell kérdezni a tanárt ahova beosztanak, hogy tudna e valami infórmációt nyújtani a tételsorral kapcsolatban stb... ennyi :)

a minden alatt az van amúgy, hogy a neten minden tantárgyhoz találsz követelményrendszert, táblázatba van szedve az emelt és középszintű érettségi témái amiket tdnod kell szóval aztkell átrágnod.

2012. szept. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Emeltre gondoltam, de azért köszi, hogy a középet is leírtad, végül is lehet, hogy azokat kijavítgatni középszinten még mindig nem lenne rossz döntés. Köszi. :)
2012. szept. 6. 15:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!