Egyszerre hány egyetemi képzésen vehetek részt maximum?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy egy felsőfokú szakképzésen még részt veszek, mellette passziváltatva van az egyetem, de még egy másik egyetemre szeretnék felvételizni. Lehetséges ez?

Illetve mi a maximum?



2012. szept. 4. 14:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Lehetséges, sőt az is elhetséges, hogy több felsőoktatási intézményben is egyszerre aktív féléven vagy. Szerintem nincs felső korlát, de aztán jobb ha tudod, hogy az állam csak 1 alap- illetve mesterképzést támogat, a többi saját zsebből megy. Már megszűnt a párhuzamos képzés olyan értelemben, hogy ha egyszerre több szakot végzel, akkor már nem 1 félévedet vonják le, hanem ahány képzésen éppen részt veszel. Így ha elfogy a 12 támogatott féléved, akkor utána már neked kell finanszírozni, akárhány felsőoktatási intézményben tanulsz is.
2012. szept. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, ezt tudom, csak nem tudtam, hogy van-e felsőkorlát. Köszönöm szépen. : )
2012. szept. 4. 16:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!