Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért akar minden fiatal...

Miért akar minden fiatal főiskolára menni?

Figyelt kérdés

Mit ér egy gagyi diploma manapság? Ismerősi körben van egy csaj, levelezőn elvégzett valami gábordéneses hülyeséget, teljesen odavolt vele, a föld felett "lebegett" 1 m-rel... Most a tescoban árufeltöltő...

Van ennek értelme?


2009. júl. 27. 12:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én pl egyetemre mentem biológia szakra, és azért, mert a biológián kívül nem nagyon értek semmihez, vagyis nem igazán tudok mást megtanulni rendesen, és csak ez érdekel (meg még néhány olyan dolog, amivel nem lehet pénzt keresni)

És manapság sokan lenézik az embert, ha nincs diplomája, csak egy szakmunkás oklevele vagy OKJ-ja. Én diplomára és OKJ-ra is hajtok...

21/L

2009. júl. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
Persze, hogy van értelme. Nem a Gábor Dénesre kell jelentkezni, mert azt szinte sehol nem fogadják el diplomának.
2009. júl. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A főiskolának és egyetemnek akkor van értelme, ha tényleg érdekel az adott szak és biztos vagy abban, hogy olyan körökben akarsz elhelyezkedni, elhatározott vagy és szereted.

Annak kevés értelme van, hogy bezsebelj egy papírt, amire később szarsz rá. Sok ilyen ismerősöm van, aki úgy ment OKJs vagy egyetemi képzésre, hogy elképzelése sem volt, hogy mit kezdjen magával, meg nem is érdekelte igazán a dolog.


Napjainkban és a közelmúltban divat lett "tanult" embernek lenni, felsőfokú képzettséggel. Van egy nem kevés társadalmi nyomás, ami sok embert a felsőfokú oktatás felé tuszkol. Nem szabad lenézni sem a szakmunkás embert, sem a felsőfokú képzettségűt, mert nem attól lesz valaki valaki, hogy van e egy papírja, vagy sem.

2009. júl. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nincs, és a gagyi szakok meg az egyetemre nem való gagyi egyetemisták rontják a hagyományosan magas magyar oktatási színvonalat. :(


Azért akar mindenki diplomát, mert köszönhetően a primitív propagandának ma már kasztrendszerben élünk, ahol a névleges eredmények többet számítanak, mint a valósak. Hiába tanult többet és jobban 30 évvel ezelőtt egy szakközépiskolás, mint ma egy kommunikáció szakos, a komm. szakos elmondhatja, hogy neki diplomája van. Az, hogy ez a szak az árufeltöltésen kívül más munka végzésére nem teszi alkalmassá, egy csöppet sem zavarja. Ő értelmiségi és kész.


Százszámra mennek a gagyibbnál gagyibb büfé- és alibiszakokra a csorgó nyálú idióták, akik nemhogy a felsőoktatásba nem volnának valók, hanem azt sem lehet tudni, hogy az egyáltalán az érettségit hogy sikerült megszerezniük. Az ilyenek miatt kell lassan szégyellnem a diplomámat. A képzésük évente sok milliárd forintba kerül, miközben munkát nem végeznek, és a megszerzett diplomával sem alkalmasak jobban javak termelésére. Árut feltölteni meg már közben is tudnának, és legalább lenne belőlük valami haszon.


Ez az egész onnan ered, hogy a politikusok azt hiszik, hogy egy nemzet okosságát a diplomások arányával lehet mérni, ezért minden hülyének adnak diplomát, hogy lám, mennyire okosak vagyunk mi magyarok, öt év alatt x%-kal nőtt a diplomások aránya. Ja, csak nem ennyivel többen lettünk okosak, hanem ennyivel kevesebbet ér a diploma. A másik okat a tömegképzésnek az, hogy az egyetemisták nem számítanak munkanélkülinek, így az egyetemi férőhelyek számának növelésével lehet kozmetikázni az amúgy elképesztően rossz munkanélküliségi statisztikákat.

2009. júl. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert amikor mi voltuk gyerekek, a szüleink azt nevelténk belénk, hogy "Tanulj kislányom, hogy vidd valamire az életben." És mivel a családban, ahol nevelkedtünk érték volt a műveltség, a tudás, a jó jegyek, stb. jól tanultunk. A szüleink generációjában még egy érettségi is elég volt ahhoz, hogy relatíve "úri" (= irodai, szellemi munkakörben) valakinek biztos állása legyen, megéljen a fizetéséből, hát még ha diplomája volt valakinek! A világ közben megváltozott körülöttünk. A felsőoktatás expanziója - aminek az okaiba most nem mennék bele- tömegcikké tette a diplomát, így már protekció nélkül egy diplomásnak is nehéz rendes állást találni, amihez régen egy kopasz érettségi is bőségesen elég volt.


Most az van, hogy annak idején -már bocsánat- hülye volt ahhoz is, hogy írni-olvasni megtanuljon és a tankötelezettség miatt a kettesievel elment bádogosnak, kőművesnek, szobafestőnek, stb. az járt jól, mert ők keresenek ma havonta százezreket, milliókat, elkerülik az adózást, milliós kocsikkal járnak, aplotákban laknak és egy napi munkáért elkérnek számla nélkül 50-60 ezer forintot, amiért sok érettségizett ember majd egy hónapot dolgozik.


Az, hogy ma ez van, nem a tanulni vágyók hibája és nem a szakmunkások érdeme, így alakult a világ, most nekik áll a zászló.


Az én véleményem az, hogy mindenkinek, aki tisztességgel végzi a dolgát, tökmindegy mi a végzettsége, annyi bért kellene kapnia, hogy abból megélhetési gondok nélkül ellegyen. Egyik véglet sem helyes, az se jó, hogy az emberek egy része éhbérért dolgozik, ami a fél rezsire alig elég, a másik meg azt se tudja már, hogy milyét aranyoztassa be, annyira jól megy neki. Arany középutat!


Teháta kérdésedre a válasz:

- azért, mert úgy szocializálódtunk, hogy a tanulás érték és javítja az esélyeidet az életben való boldogulásban

- mert kicsit meghosszabbodik így a "gyerekkor"

- mert változik a világ és most ez a "trend"

- mert megnőttek a munkáltaltatók elvárásai az iskolázottságot illetően


24/L

2009. júl. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan hely, ahol szükséges a diploma, de vannak olyan helyek, amit jó gyakorlattal, betanítással, OKJ-val ki lehet váltani, hisz nekik nem kell annyit fizetni.
2009. júl. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én azért jelentkeztem egyetemre anno,mert azt a szakmát csak ott tanították. Ha lehetőség lett volna arra,hogy magas szinten foglalkozzak a mostani hivatásommal egyetem nélkül, akkor eszembe nem jutott volna egyetemre menni. Úgy gondolom most is ,hogy csak annak kéne egyetemre járnia , aki olyan hivatást választott amihez kell a diploma. De mondjátok meg nekem,hogy egy esküvőszervezőnek, vagy szabadidőszervezőnek mi a francért kell az a plusz 5 év?
2009. júl. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
gábor dénesnek valóban nincs, de tudod azért vannak ám komolyabb egyetemek ám ....
2009. júl. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mások nevében nem tudok nyilatkozni, így csak azt írom le, ami engem ösztönzött arra, hogy beadjam a felvételi jelentkezési lapomat, és hogy minél jobb érettségit produkáljak.

Egyrészt igaza van az egyik előző válaszadónak abban, hogy a szülők ezt elég rendesen 'belénk verték'. Nekem is többször elmondták, hogy mivel nekik lehetőségük sem volt arra, hogy felsőoktatási intézményben tanuljanak, én semmiképpen se szalasszam el.

Másrészt -igaz ez csak egy nagyon mellékes indok- rengeteget hallottam az egyetemi bulikról, a különböző szabadidős lehetőségekről, amit kár lenne kihagyni. Egyébként is szeretek ismerkedni, és egy ilyen helyen nagyon sok éredekes emberrel lehet összeakadni.

Harmadrészt -és ez az, ami a legfontosabb, és ezt minden nagyképűség nélkül merem állítani- úgy érzem, hogy rengeteg olyan dolog van, amire kíváncsi vagyok, amit meg akarok tanulni, és eszem, szorgalmam is van hozzá. Ehhez pedig csak egy jó egyetem/ főiskola nyújt megfelelő kereteket.

Lehet, hogy idealistának tűnik mindaz, amit leírtam, és nyilván vannak, akiknek más erről a véleményük. Sőt, azokat sem nézem le, akik szakmát tanulnak inkább, hiszen arra is pont annyi szükség van, mint a diplomás emberekre.

2009. júl. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Egy diplomás jóval többet keres mint egy szakmunkás,ezér van értelme.De persze sokan nem tudnak elhelyezkedni.
2009. aug. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!