Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Akit nem vettek fel egyetemre/...

Akit nem vettek fel egyetemre/főiskolára jelentkezik vagy jelentkezett már OKJ-s képzésre?

Figyelt kérdés

Engem sem vettek fel és most azon gondolkozom, hogy kellene csinálni egy ilyen tanfolyamot. Csak még nem tudom, hogy mit. Azt hallottam, hogy a felsőfokú OKJ-s képzésért az egyetemen/főiskolán plusz pont jár, ha újrajelentkezünk. Ez igaz? Valamint még azt szeretném megtudni, hogy ezekre a képzésekre is van úgymond ponthatár?

Ja, és még annyit, hogy mennyire elfogadott egy ilyen papír itt Magyarországon vagy akár külföldön is.


Elnézést a sok kérdésért, de nagyon nem vagyok ebben jártas, mivel arra számítottam, hogy felvesznek.


Köszönöm előre is a válaszokat!


2012. aug. 15. 18:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Jár érte plusz pont, ha továbbtanulsz. Én is ilyet végeztem, az én időmben még úgy volt, hogy kell egy hónap nyári gyakorlatra menned, kell írnod egy szakdolgozatot (ha jól emlékszem csak 60 oldal, de nem biztos) és kell egy közép szakmai nyelvvizsga és csak akkor mehetsz záróvizsgázni a 2. év végén. Na nyelvvizsga az nekem nincs :) Viszont úgy tudom, hogy az új rendszer szerint nem kell szakmai nyelvvizsgát tenni, viszont "több részletben" zajlik a záróvizsga. Hát a plusz pont miatt megéri, de egyébként nem ér többet, mintha egy szakmunkásban tanulnál, viszont ott jóval könnyebbek a vizsgák.
2012. aug. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a 2 évből könnyen 3 év lesz, szóval fogynak a támogatott éveid.
2012. aug. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon alacsony a ponthatár.
2012. aug. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia! Engem sem vettek fel, én hétfőn iratkoztam be egy OKJ-s képzésre. Nincs ponthatár. Csak érettségi kell. Folyamatosan lehet jelentkezni (bár sok helyen láttam, hogy aug. 17-ig, szóval igyekezz). Gondolom amíg be nem telik a max. létszám, addig veszik fel az embereket szépen sorban.

Igaz, hogy az emeltszintű OKJ pluszpontot jelenthet bizonyos szakokon, ha újrafelvételizel.

Szerintem a papír nem sokat ér, de arra jó, hogy:

- nem lébecolsz 1 évig, hanem tanulsz valamit, amit a későbbiekben esetleg hasznosíthatsz

- kapsz családi pótlékot vagy ha olyan a helyzetet, akkor árvaságit

- kapsz diákot, ami ugye okt. 31-én lejárna és azért a diák elég jó kis kedvezményeket nyújt

2012. aug. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor bocsánat én az fsz képzésre gondoltam, ami 2 év, az is okj-s.
2012. aug. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Most hallottam, hogy állítólag jövőre még nehezebb lesz bekerülni az egyetemekre/fősulikra. Nem tudom, hogy megpróbáljam-e még egyszer.

4-es válaszoló megkérdezhetem, hogy melyik OKJ-re jelentkeztél. Nekem még csak elképzelésem sincs...:S

Nagyon féllek, hogy telik felettem az idő és nincs diplomám de még egy szakmám se.

2012. aug. 15. 20:13
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Hova jelentkeztél? Most nagyon sajnállak, ezt ne sértésnek vedd, hanem maximálisan együttérzésnek. Engem felvettek, nem idén, de mikor felvételiztem eléggé depi voltam, hogy mi lesz velem, ha nem sikerül. Ha megírnád , hogy hova adtad be a jelentkezésed, akkor azért több tanácsot tudnának itt adni. Lehet, hogy nehezebb lesz jövőre bejutni, sőt, de nagy mértékben számít, hogy milyen képzés, és melyik iskola az.

2012. aug. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
az utolsó vagyok, annyit szeretnék még hozzáfűzni, hogy ha nem csak fizetősön indul a képzésed jövőre, akkor semmiképp ne add fel, ha nehezebb is bejutni,az még nem jelenti azt, hogy nem fog sikerülni, rengetegen nem fogják feladni ennyitől, akik oda jelentkeztek mint te, és nem sikerült, gondolj arra:D
2012. aug. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!