Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ügyvéd akarok lenni. Mi a...

Ügyvéd akarok lenni. Mi a teendőm?

Figyelt kérdés
Hány éves leszek mikor már ügyvédkedhetek?Hány évig fog tartani.Miböl kell jonak lenni?

2012. aug. 7. 21:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Jogi egyetemet kell végezned, ami 5 év. Ezután 3 évet kell töltened egy ügyvédi irodában vagy egyéni ügyvéd mellett ügyvédjelöltként. Ezután jogi szakvizsgát kell tenned (kb 1 év). Ha az is megvan, akkor fel kell magad vetetni az ügyvédi kamarába. Ehhez kell erkölcsi bizonyítvány, saját irodahelyiség vagy igazolnod kell, hogy valaki felvett maga mellé ügyvédnek. Az ügyvédi kamarába való felvétel elég sok pénzbe kerül...
2012. aug. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Mennyi?
2012. aug. 7. 21:47
 3/15 A kérdező kommentje:
Mi az az elkörcsi bizonyitvány?
2012. aug. 7. 21:50
 4/15 A kérdező kommentje:
Hogyan kell igazolnom hogy valaki felvett ügyvédnek?
2012. aug. 7. 21:51
 5/15 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy milliós nagyságrendű, de minimum pár százezer.

Ha mondjuk azzal nem vagy tisztában mi az az erkölcsi bizonyítvány,akkor lehet nem kellene ügyvédnek menned, vagy nem tudom hány éves vagy. 10-12?

Az egy olyan papír, ami azt bizonyítja, hogy nem vagy büntetett előéletű.

2012. aug. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Hát bekerülsz ügyvédként valaki mellé, az gondolom ad róla papírt.

De ha nincs ügyvéd ismerősöd, akkor nem sok esélyed van, hogy felvesznek.

2012. aug. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszi.Igen még csak 12 vagyok de már tudom hogy cégjogra akarok menni.
2012. aug. 7. 22:10
 8/15 A kérdező kommentje:
Nincs senki ismerösöm aki ügyvéd.
2012. aug. 7. 22:10
 9/15 anonim ***** válasza:

Akkor nehéz dolgod lesz, mert sima ügyvédvégzettségűek senkinek nem kellenek. Ez is protekcióval megy. Rokonok, barátok kerülnek be.

Maximum, ha nagyon sok pénzed van, hogy saját irodád legyen, akkor van esélyed. De nehéz ügyfélkört szerezni.

2012. aug. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszi.De azért mennyit keresnék egy honapba ha igy ügyvéd lennék?
2012. aug. 7. 22:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!