Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felvettek a DF-re gépipari...

Felvettek a DF-re gépipari mérnökasszisztensnek, de milyen pozíció betöltésére elég ez a végzettség?

Figyelt kérdés
gépész tervező, rajzoló, CAD-CAM-es, technológus vagy milyen? Tervezni lehet ezzel a végzettséggel?

2012. aug. 1. 20:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Főzheted a mérnöknek a kávéját.
2012. aug. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes hozzászólást, egyébként arra vannak a titkárnők.
2012. aug. 1. 20:37
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem rajzoló meg technológus lehetsz. Tervezést nem tudom, azt úgy tudom a mérnökök végzik.
2012. aug. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Úgy jelentkeztél sulira, h nem tudod mit fogsz elvégezni, mit fogsz tanulni, és h milyen melóra jelentkezhetsz majd? Gratulálok.

A nevében is benne van h asszisztens. Ergo egy mérnök alatt dolgozhatsz majd, ha szerencséd van akkor mérnöknek is felvesznek.

2012. aug. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A gépipari mérnökasszisztens ismeri a metrológiai alapfogalmakat, alkalmazza a mérési eljárásokat.


Mechanikai jellemzőket mér, méréseket értékel, ismeri az analóg és digitális villamos mérőműszerek használatát, alkalmazását. Alapvető villamos mennyiségek (feszültség, áram, ellenállás, teljesítmény, fogyasztás) számszerű jellemzőinek meghatározására mérőeszközöket választ.


Alapvető villamos mennyiségek (feszültség, áram, ellenállás, teljesítmény, fogyasztás) számszerű jellemzőinek mérését elvégzi.


Villamos jelek függvénykapcsolatát, időfüggvényét méri, nem villamos mennyiségek mérését átalakítókkal végzi.


Nyomás, tömeg, erő, nyomaték, mechanikai munka, hőmérséklet, sűrűség állapotok jellemzőit mér. Sebesség, gyorsulás, rezgés állapotjellemzőket mér, kiértékel, méréssel ellenőrzi az átalakítók működését.


Műszaki feladatot végrehajt megrendelés, illetve technológiai leírás alapján, gépipari alkatrészek típusaira, anyagjellemzőire, jelölésükre vonatkozó ismereteket

alkalmaz a rendszeres munkatevékenységben.


Utasítást készít az anyagok tulajdonságainak megváltoztatására, az alkalmas módszerek kiválasztása alapján. Az anyagegyesítési eljárásokat, azok jelentőségét felismeri, alkalmazza.


Az anyagkötési eljárásokat kiválasztja, alkalmazza, a mechanika törvényeit felismerve alapvető terhelhető, terhelhetőségi számításokat, vizsgálatokat végez.


Beszállítói igényt felmér, megoldást kialakít, gyártási és szerelési folyamatokat felismer, kialakít, gyártóképességet, gépképességet meghatároz. Gyártó rendszereket, rendszerelemeket kiválaszt, üzemeltet, karbantart.


Logisztikai, anyagmozgatási feladatokat végez, gépipari berendezések és készülékek üzemvitelét látja el.


Termelőberendezéseket működtet, termelési infrastruktúra kialakításában részt vesz, közreműködik a gépipari berendezések üzembe helyezésében, működtetésében, műszaki felügyeletében és karbantartásában.


Korszerű folyamatirányító eszközöket kezel és a számítógépes folyamatirányító programokat alkalmaz.

A termék konstrukciós és gyártási igényei alapján felismeri az alkalmazható szerkezeti anyagok és azok gyártásának jellemző korlátait.


Dönt a különböző előgyártmányok jellemző kialakításáról, megtervezi a jellegzetes anyagcsoportok mikroszerkezetváltoztató hőkezelését. Előírja az anyagok felületkezelését funkcionális hatásuk alapján.


Megtervezi a termék élettartamán belül az anyagok technológiai körfolyamatát, meghatározza az élettartamot az egyes anyagok üzemeltetési tulajdonsága, károsodásállóság alapján. A forgács nélküli alakítás alkalmazhatósága érdekében meghatározza a képlékeny alakítás lényegi jellemzőit.


Alkalmazza a hajlítási, a mélyhúzási a hidegfolyatási műveleteket, a legfontosabb számításaival, gépeivel, szerszámaival.


A munkadarab jellemzői alapján kiválasztja a forgácsolási módokat, megtervezni az alap megmunkálási eljárások technológiáját, kiválasztja a legfontosabb forgácsoló

szerszámokat.


Meghatározza a készüléket a munkadarab jellemzői alapján, meghatározza és kiválasztja a szerszámgépeket és kiszolgáló berendezéseket az alkalmazott technológiai esetén.


Meghatározza a legfontosabb szerszámgépekkel elérhető jellegzetes megmunkálási alakzatokat és gyártási pontosságokat.


A gyártástechnológiai tervek alapján meghatározza a folyamat szerszámait, jellemző paramétereit, meghatározza a termék működési funkciójából a gyártási tűréseket, meghatározza a gyártási, mérési, szerelési méretláncokat az alkatrészek jellemző felületei, bázisa alapján.


Kiválasztja az alkalmas méretlánc-megoldó módszert, a termék szerelési egységekre bontásának feladatait elvégzi, a szerelési folyamat főbb szakaszait egymáshoz hangolja. A legfontosabb szerelési eljárások technológiai tartalmát ismeri, és paramétereit meghatározza.


Ismeri az ipari robotok és a CNC gépek felépítését, főbb szerkezeti elemeit, az alkalmazott villamos hajtásokat. Ismeri és alkalmazza a CNC vezérlések megoldásait, a robotokban és a CNC-technikában alkalmazott érzékelőket, azokat az adott feladathoz alkalmazza, illetve illeszti.


Robotok, illetve CNC-berendezések programozását elvégzi, meghatározza az CNC gépek és robotok koordináta-rendszereit, jellegzetes pontjait, a

vezérlési korrekciókat.


Ismeri és alkalmazza a többtengelyes CNC gépek felületképző mozgásait és stratégiáit. Az üzembe helyezéssel és üzemeltetéssel kapcsolatos alapvető teendőket ellátja. Alkalmazza a szerelés szakmai ismereteit.

2012. aug. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
minden piszkos szar melót rádruháznak a mérnökök. előkészíteni a gépeket, letakarítani a munkafelületet, statisztikai marhaságokat irkálni...
2012. aug. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Akkor többet ér egy sima technikus szintű CAD-CAM informatikus? Azzal is pont ilyen állásokat lehet betölteni.
2012. aug. 2. 09:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!