Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Most mit tegyek szerintetek?

Most mit tegyek szerintetek?

Figyelt kérdés

Holnap jönnek a ponthatárok, de láttam a pontjaimat, amivel egészen biztosan nem fognak felvenni (művészeti). :(( Három lehetőségem van, mivel tavaly sem sikerült oda bejutnom, ahová első sorban akartam. Arra lennék kíváncsi, hogy melyikkel járok jól, melyikkel nem. Csak a vélemények érdekelnének.


1: Pótfelvételizem, és gőzerővel tanulok egy évig, hogy második évben talán már államin folytathassam. Állattenyésztő mérnökit vagy természetvédelmi mérnökit gondoltam, annak ellenére, hogy bioszból nem voltam rossz, kémiából viszont nem remekeltem. Az állatokat nagyon szeretem, szívesen foglalkoznék velük, érzek magamban elhivatottságot ezzel kapcsolatban, és azt is tudom, hogy a rossz tanárok miatt utáltam meg "kicsiként" ezeket a tantárgyakat. Persze a gimis anyag nem ugyanaz, mint az egyetemi, ezzel tisztában vagyok, de igazság szerint olyan pocsék támogatással rendelkezem családilag (mindenki szerint felelőtlen idióta vagyok, aki húsz évesen sem képes eldönteni, mihez akar kezdeni), hogy néha közel állok hozzá, hogy valakihez hozzávágjak egy tányért, vagy fogjam magam, és pénz nélkül nekivágjak a világnak. Ja és a másik hátrány, hogy anyagilag pocsékul állunk.


2: Folytatom azt a levelezős szakot, amire tavaly felvettek, de gyűlölöm (szociális munka). A család ösztökélésére jelöltem azt, mert hogy be akartak nyomni egészségügyi pályára, de később kiderült, hogy akkor nem a bölcsész karra kellett volna mennem, amit persze nem mondtak időben. ^^" Ennek ellenére oda biztosan van helyem, támogatott is, de nagyon nem fekszik nekem, nem szeretek emberekkel foglalkozni.


3: Már most kihagytam évet a diploma megszerzéséig, de egy OKJ-s képzést (médiatechnológus asszisztens) is jelöltem idén, mert az állatok mellett a filmezés és írás foglalkoztat még igazán. Őszintén szólva a dokumentumfilmezés érdekelt nagyon, ezért is vacilláltam mindig ezek közt a témák közt. Ez az OKJ két éves, támogatott képzés, ide biztosan felvesznek, kérdés csak az, hogy van-e értelme még két évet kidobni az ablakon, vagy azért ez használható dolog?


Köszi előre is a válaszokat!



2012. júl. 23. 17:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Én a helyedben a 2. alap kizárnám, felesleges olyat csinálni amit utálsz, mert dolgozni sem akarsz majd benne.


Az első és a 3. is jól hangzik, de hogy dokumentumfilmes legyél, arra gondolom te is sejted mennyi az esély.

A legreálisabb választás egy komoly jövőbeli eséllyel szerintem az első.

2012. júl. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Angolból szerintem egész jó vagyok, németül is beszélek, ezekből van nyelvvizsgám is, és most fogok elkezdeni spanyolul is tanulni, és igazán az állatvilágban szeretnék dokumentumfilmezni, mert nem csak a természet, de az utazás is érdekel. Tehát külföldön is ellennék. És ugyan magukkal az emberekkel nem szeretek foglalkozni, de könnyen elvagyok bárkivel. :)

Az a legnagyobb baj, hogy a családom, ami elméletben az ember támaszát jelenti, folyamatosan keresztbe tesz, és sosem támogat, hanem elvesz. -.-

Minden esetre köszönöm a gyors választ. :) Jöhet még több is. :D

2012. júl. 23. 18:13
 3/4 anonim válasza:
100%

én csak annyit mondok menj a szíved után,ne hagyd hogy a család keresztbe tegyen,és engedj az unszolásnak vagy épp bele fáradj hogy mindig keresztbe tesznek és engedj nekik mert feladod.

ezt csak tapasztalatból mondom.csináld azt ami érdekel!

2012. júl. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én állattenyésztő lennék. Még pályázatokra is esélyes leszel vele (pl. fiatal gazda pályázat).

Otthon dolgozhatsz akár őstermelőként. Nem függve főnöktől. A filmezést meg megtanulod hobbiból :)

2012. júl. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!