Elsősorban Károlira járó pszichológushallgatókat kérdeznék arról, hogy mire számíthat az ember a tanulmányai alatt?
Az érdekelne,hogy mennyit kell magolni? Milyen jellegű a képzés? Milyen könyvekből tanultok? Azért kérdezem,hogy utánanézhessek a neten vagy konyvesboltban,hogy milyenek. Érdekelne még,hogy milyen az előadások színvonala,mennyire segítik a tanulást,az anyag megértését. Igazából nem az érdekel,hogy melyek a szórótárgyak,meg mennyire nehéz,hanem az,hogy maga az oktatás milyen. Tényleg érdekes,ahogy tanítanak,és amit tanulnék,vagy az elképzeltnél sokkal szárazabb és unalmasabb?
Remélem nagyjából érthető,mire vagyok kíváncsi. Nagyon köszönök minden építő jellegű,értelmes választ! :)
Szia
Szerintem nem kell magolni,legalábbis szerintem a magolás egy elég rossz tanulási módszer,mert semmi értelme.Érdemes inkább megérteni az anyagot és úgy megtanulni.Talán az anatómia és a neurológia az,amiket egyesek megpróbáltak bemagolni,de most már semmire nem emlékeznek belőlük :) Ezeknek a tárgyaknak is van egy logikája, amire ha ráérzel,könnyebben megtanulod a latin szavakat.Az előadások többnyire jók és a legtöbb tanár a diáit is odaadja,ami nagy segítség.persze vannak rosszabb előadások is, amik nem igazán fedik egymást a vizsgán számon kért anyaggal,de ez szerintem minden szakon és intézményben előfordul.Nem tudom,hogy te mennyire száraznak képzeled el az anyagot,szóval elég nehéz erre a kérdésre válaszolni.Az első évben alapozótárgyak lesznek,amik unalmasabbak,később jönnek az általában érdekesnek tartott,vagy úgy mondom,hogy szakmaibb tárgyak.
Az összes tárgy teljes könyvlistáját leírni elég gyötrelmes lenne, de ami alap mondjuk:
Atkinson-Pszichológia
Cole-Fejlődéslélektan
Vargha- Matematikai statisztika
Márkus-Neurológia
Tarsoly Emil-Funkcionális anatómia
Csépe-Győri-Ragó: Általános pszichológia 1-2-3
Hewstone-Stroebe: Szociálpszichológia
Talán ezek azok, amik az első években biztosan lesznek és fejből eszembe jutottak hirtelen, de persze ennél még sokkal-sokkal többre és részletesebb, specifikusabb irodalomra számíts.
22/L MA II.évf.
az előző elég jól leírta, de itt egy még csak BA-s tapasztalat is :D
magolással nem sokra mész.. ennyi anyagot nincs értelme és kb lehetetlen is lenne, meg kell érteni, amit csak lehet. sok forrás van hozz. ott a tankönyv, a net, megkapjuk a diákat és a felsőbbévesek is szoktak küldeni anyagokat.
a könyvek drágák, de az osiris kiadónál kedvezményesen kaphatóak.
az előadások színvonala tanárfüggő... akad borzalmasan unalmas előadó, de egészen remek is.
azt kell hogy mondjam, az első pár év szinte biztos, hogy unalmasabb és szárazabb annál, mint amire számítasz. biosz, matek, számítógépes feladatok, és még egy kis fizika is akad ittott... mi örültünk ha egy kicsit is volt köze a pszichológiához valamelyik órának. szóval sok jóra ne számíts, az első 1-2 év ilyen, bár sokak szerint még az MA is :D ennek ellenére jó, mert vannak gyakorlatok, és mindig van pár olyan tárgy, amiért megéri. és persze az évek múlásával egyre mélyebbre merülünk a pszichológiában.
20L, BA II. (szeptembertől :D)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!