Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit is jelent és ad valójában...

Mit is jelent és ad valójában a levelezői érettségi?

Figyelt kérdés

Nos, az érdekelne, jobbára, hogy:

Mennyi idő a képzés?

Mi alapján történik ennek rövidítése?

Ugyanolyan érettségivel ér fel, mintha nappalin tettem volna le?

Mennyi pénzbe kerül ez átlagosan?

Megkapom-e újra a diák igazolványt?

Dolgozhatok-e diákmunkában levelezői jogviszony fennállása alatt?



2012. júl. 18. 07:19
 1/2 anonim ***** válasza:

A levelezö tanulás CSAK annyiban különbözik a nappali tagozattól, hogy nincsenek minden nap órák, hanem havonta pár nap, a tananyag ugyanaz és agyanannyi, csak nem az iskolában tanulod, hanem otthon egyedül kell megtanulni az egész anyagot, amikor be kell menni, akkor ott meg tudod kérdezni, ha valamit nem értesz, meg akkor kell megírni a témazárókat.

Azért rövidebb, mert nem kell a tanároknak az órákon mindent elmesélni, neked otthon kell többet tanulni.

Az érettségi bizonyitványban nincs benne, hogy nappalin vagy levelezön szerezted.

A levelezöi NEM diákjogviszony, mellette elvárt/szokásos, hogy legyen munkahelyed (vagy hivatalos munkanélküli viszonyod. Diákigazolvány nem jár, mert nem nappali tagozat.

2012. júl. 18. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

középiskolában esti tagozat van, nem levelező. de gondolom úgyis ezt érted rajta. nekem ugyanúgy 4 éves volt, de csak heti 2 napot kellett menni délután. az érettségi pont ugyanolyan lesz, mint a nappalisoké, továbbtanulni és épp ugyanúgy lehet vele. semmi hátrány nem ér. nekünk nem kellett fizetni az oktatásért, csak a legvégén az érettségi vizsgáért, de van ahol van tandíj is. diákigazolványt is kapsz, minden utazási és egyéb kedvezményt igénybe vehetsz, akár a nappalisok. diákmunkába viszont nem dolgozhatsz.


én 2009-ben végeztem esti gimibe, ha azóta már megváltozott valami szabály, akkor bocsi. nekem még így volt.

2012. júl. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!