Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hova lehet jelentkezni gimnázi...

Hova lehet jelentkezni gimnáziumi tanár képzésre?

Figyelt kérdés

Mindenhol csak tanítói oktatásra lehet jelentkezni és én nem a kisiskolásokkal szeretnék foglalkozni.


Az is érdekelne, hogy milyen ponthatárokkal lehet ilyen helyre bekerülni.

És egyáltalán milyen érettségi kell hozzá?



2012. júl. 12. 22:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Milyen szak érdekelne?

Például: Jelentkezel a fizika alapszakra szakosodsz tanárnak ,minornak választod mondjuk a tesit. Elvégzed az alapszakot ezzel még nem taníthatsz sehol utána a két éves mesterképzést és ezek után kapsz egy fizika-tesi diplomát amivel taníthatsz.

2012. júl. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
matek és mellé info vagy angol
2012. júl. 12. 22:17
 3/7 anonim ***** válasza:

Például matek van itt is.

[link]

3éves alapképzés+2 éves mesterképzés

Az pedig, hogy amikor végzel pont olyan tanár kell egy gimnáziumba, hát nem tudom.

2012. júl. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2012. júl. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
a tanárképzés már két lépcsős. először el kell végezned egy matematika alapszakot, ahol a második félév végén a tanári szakirányt választod és megjelölöd minor szakként, a másik tárgyat amit tanítani szeretnél. ezt elvégzed 3 év alatt, majd felvételizel tanári msc-re. az újabb 2.5 év, ha az is megvan, akkor lettél tanár.
2012. júl. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az előző hozzászólónak igaza van, annyival egészíteném ki, hogy "gimnáziumi tanár" nincs, az új rendszerben egyféle tanár van, aki a diplomájával taníthat általános iskola felső tagozatán, szakmunkásképzőben, szakközépben, gimnáziumban, lehet kollégiumi nevelő. Ha ezek közül bármelyik összejön neki, akkor igen szerencsésnek mondhatja magát, mert jövő évtől drasztikus leépítések jönnek, úgyhogy még az olyan, eddig keresett szakokkal sem lehet majd elhelyezkedni, mint a matematika. Az elbocsátások egyik oka a szakképzés átszervezése. Ha visszajönne a régi 3 éves rendszer, az is azt jelentené, hogy az iskolában töltött idő feleződik. De még ennél is rosszabb lesz, heti 7 tanórájuk lesz 6 tantárgyra. (Egyedül az idegen nyelv lesz heti két órában.) Kb. a szakmunkásképzők közismereti tanárainak 3/4 része lesz elküldve. A másik fő elbocsátási forrás, hogy az iskolák túlnyomó részének az állam lesz a fenntartója, aki aztán "kiegyenlíti az oktatás színvonalát", azaz minden nem kötelező csoportbontást megszüntet, osztályokat, iskolákat von össze. Ez mellé jön még a kötelező óraszám 24-26 órára emelése (mikor kezdtem a pályát, még 18 volt - nekem csak heti 16, mert alapítványi suliban tanítottam)
2012. júl. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

nagyon köszi a válaszokat.

amúgy a álláskereséssel szerintem minden szakmában gond van mert sokkal kevesebb a munkahely, mint a dolgozó :(

de ez sajnos Magyarország (és talán az EU) hibája, de ezt jelenleg csak elfogadni lehet...

2012. júl. 14. 11:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!