Germanisztika mellé angol?

Figyelt kérdés

Jó választás, ha germanisztika mellé minorkánt az angolt választom? Milyen elhelyezkedési lehetőségeim vannak utána? Milyen egyéb nyelvet érdemes felvenni?


Hol nézhetnék utána, hogy milyen minor szakot vehetek fel?



2012. júl. 4. 14:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Ahogy nézem ezt a szakot és a szakirányait csak olyan nyelveket látok mellette, hogy dán, norvég, holland, svéd. [link]
2012. júl. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
1# ja igen, mesterképzésben lehet angolt tanulni.
2012. júl. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ha én tanár szeretnék lenni, akkor német mellé nem vehetem fel az angolt minorként? (alapkézésben + később tanári mesterképzés)
2012. júl. 4. 14:35
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha német szakra járnál, akkor úgy igen, felveheted minorként, ha a tanári szakirányt választod, de ha germanisztikát tanulsz, alapképzésben nem vagyok ebben biztos, de szerintem nem. Habár az angol a germán nyelvek csoportjába tartozik.. Szerintem kérdezz meg erről valakit, aki ilyen szakon tanul/tanult. Amúgy nem értem, ezen az alapszakon, ha jól tudom ilyen szakirányok vannak: német, német nemzetiségi, néderlandisztika, skandinavisztika. Na, most ezzel te nem leszel tanár, ahhoz el kell végezned egy mesterképzést, és csak ott vehetsz fel minor tárgyat, jelen esetben az angolt. Egyéb nyelvként talán a hollanddal többre mész, mint a többivel. Szerintem a nyelv az elég fontos és keresik a jó tolmácsokat külföldi vállalatok, szállodák, utazási irodák stb.
2012. júl. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Akár kínai minort is fölvehetsz, meg kell nézni, hogy mik az előfeltételek.
2012. júl. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!