Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha tudok beszélni japánul,...

Ha tudok beszélni japánul, milyen lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés
Az ilyen emberek keresettek? Kell hozzá még külön valamit végezni, hogy el tudjak helyezkedni? Az átlaghoz képest mekkora a fizetés?

2012. júl. 1. 14:37
 1/7 anonim ***** válasza:
19%
sushibárban mosogató
2012. júl. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mellette mihez értesz. Magyarul folyékonyan beszélsz, mégsem tudsz megélni itthon csak ebből.

Vagy megtanulod a nyelvet szinte tökéletesen és akkor elmész tolmácsnak, persze akkor ajánlott legalább az angolt is ilyen szintre felhozni. Vagy kimész Japánba, de max mosogatónak, takarítónak. Vagy szerzel szakmát/egyetemet végzel és utána mész ki.

2012. júl. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
tudsz hentait nézni redtube-on
2012. júl. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Utolsó xD
2012. júl. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne hallgass ezekre az amatőrökre, 500 ezer felett fogsz majd keresni ha elvégzed a japán szakot eltén. Lehetsz fordító vagy tolmács, azok nagyon keresettek. Igen, mellette angolt is tanulj, azt is jó ha magas szinten beszéled. Az a lényeg, hogy addig ne hagyd abba a tanulást, amíg probléma nélkül tudsz lefordítani szerződéseket is, leginkább szerződések fordításával bíznak majd meg.
2012. júl. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A japános állások már eléggé be vannak töltve, úgyhogy az biztos, hogy a japán nyelvtudás önmagában kevés. Szerintem a következő dolgok kellenek:


- nagyon magas fokú japán nyelvtudás (Magyarországon minimum N2-es, de ha Japánban szeretnél elhelyezkedni, akkor N1-es nyelvvizsga szint)


- tárgyalóképes angol nyelvtudás is


- valamilyen szakirányú végzettség


- talpraesettség és minél több kisebb-nagyobb munkatapasztalat addigra, mire az "igazit" szeretnéd megcsípni


Egyébként hadd kérdezzek vissza, mennyire tudsz már japánul? Tanulod már?

2012. júl. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hű, köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek vele. (Némelyiken meg jót tudtam röhögni. xD)


Már elkezdtem tanulni, valamiylen szinten tudok is beszélni, írni egyelőre csak a hiragana meg néhány kanji megy, de azzal még nem foglalkoztam igazán.

Ennek a szakmás dolognak is utánanéztem külön természetesen, csak nagyon kevés dolgot találtam, ezért gondoltam úgy, hogy kérdezősködök. =)

2012. júl. 2. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!