Ponthatárok alakulása?

Figyelt kérdés

Hali! Az volna a kérdésem, hogy én a BCE, BGF, BKF gazdálkodási és menedzsment szakára jelentkeztem, ahol tavaly volt még államilag támogatott hely, illetve ugye a költségtérítéses.

Akkor még a(leginkább a BGF-re szeretnék bekerülni) költségtérítéses ponthatár 230 volt, a támogatott pedig 401.


Mivel most megszüntették a támogatást, az összes támogatós, és térítéses keveredni fog..

Szerintetek körülbelül mennyi lesz majd a ponthatár idén?

(tudom, hogy nincs hivatalos információ, nem tudni, stb... csak érdekel, hogy más szerint mennyire fog beállni..) Nekem olyan 406-416 körül lesznek majd a pontjaim :/ szerintetek érdemes izgulnom? :D

Köszi a válaszokat :)

Egy igen izgulós férfiúember



2012. jún. 17. 20:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Nézd meg, hogy tavaly hányan jelentkeztek, és vesd össze az idei jelentkezők számával. Ebből persze nem szabad messzemenő következtetéseket levonni, de az aránynak a ponthatárban is meg kell mutatkoznia.
2012. jún. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mivel most azok is költségesre jelentkeztek, akiknek akár ilyen 480-500 pontjuk van (ők eddig ugye államira jelentkeztek, de most már nem tudtak), így szerintem tuti, hogy az előző évekhez képest nőni fog a ponthatár, de szerintem a Te pontoddal azért elég jó esélyek vannak, hogy bekerülj. Ezek tényleg csak találgatások, de én valahova 300 és 400 közé tippelem a ponthatárt.
2012. jún. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szerintem alacsonyabbak lesznek a ponthatárok, mert pont a költségtérítés miatt sokan kiesnek. Sokan elérnek akár tök magas pontokat és tavaly mentek volna az államira, de idén meg nem tudják kifizetni a tandíjat. Elég magasak a gazdaságin a tandíjak és jelen helyzetben sokan nem tudják kifizetni. Továbbá a történelem emeltszint sokkal nehezebb volt az előző évieknél. Idén már a 80% bőven jónak számít míg tavaly csak a 90+ volt jó. De emellett figyelembe kell venni, hogy tavaly 480 volt a max és abból volt 401, idén meg 500 a max, szal egyenes arányossággal minimum 421 lenne.
2012. jún. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!